| Valutzaa a întrebat:

Sunt intr-o situatie complicata, trebuie sa aleg intre 2 prietene. cu una dintre ele sunt prietena de mica iar cu a doua m-am imprietenit in vara anului 2012 si am inceput sa tin la ea. Cu a2a fata ma cert cam mereu. nu stiu ce motive avem noi dar ne certam.laughing Acum aceasta fata se poarta ciudat cu mine... Nici nu ma baga in seama. In schimb fata cu care sunt prietena de mica se poarta foarte frumos, mereu imi da sfaturi si e alaturi de mine. Ce sa fac? Pe cine sa aleg?big grin

Răspuns Câştigător
| Dita_Madalin_1996 a răspuns:

Cel mai vechi uneori nu e cea mai buna alegere...
Alege cu inima...
Cea noua poate doar te foloseste
Cea veche ti-a fost mereu alaturi :*

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Alege prietena cea mai veche

| TrendyHedgehog a răspuns:

Foarte simplu.Prietena pe carei o cunosti de mica.

| Trolli a răspuns:

De ce trebuie sa alegi?
Ramai prietena buna cu cea pe care o cunosti de cand erati voi mici, si amica cu cea pe care ai cunoscuta in vara anului 2012.
Dar in niciun caz nu renunta la prietena ta din copilarie, pentru ca ea nu a gresit cu nimic. Nu stiu de ce ai vrea sa renunti la ea. Sa fie fite?
Dar, la urma urmei e alegerea ta.

| ElleElly a răspuns:

O prietena adevarata e lângă tine in orice situație mai ales când ești trista. E acolo fără a fi chemata.ce a făcut a doua prietena a ta a fost sa te lase balta, dar cealalta in schimb te-a iertat si e lângă tine.crezi ca daca nu te-ar fi considerat prietena ei acum mai era lângă tine? mai ales ca este o prietenie de mult timp.totusi...o poți întreba pe a doua prietena de ce te ignora. daca îți explica poate înțelegi ce s-a întâmplat de fapt si va impacati, astfel nu vei fi nevoită sa alegi între cele doua. daca nu vrea sa vorbească (,)cu tine atunci înseamnă ca in tot acest timp s-a prefacut si nu a fost o adevarata prietena așa ca ramai cu prima prietena.happys-ar putea sa nu înțelegi f bine ce ți-am scris, dar am încercat încât sa fie cât mai puțin complicat happy

| Valutzaa explică (pentru ElleElly):

Multumesc oricum!:*

| ElleElly a răspuns (pentru Valutzaa):

Cu plăcere! pa pa happy

| elis1999 a răspuns:

SAL:eu tasi zica cas alegi prietena ca veche pentru ca ca nou poate te foloseste sa ajunga undeva.

| David1994 a răspuns:

Mi se pare clar. Nu stiu de ce mai stai pe ganduri. Pe ce-a veche happy