| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU!
Acum cateva zile mi-a zis o fata din scoala ca ma bate maine ca mi-am facut nu stiu ce conturi fake *chestia asta nu-i adevarata* si era vorba si ca sunt impreuna cu un baiat si ea imi tot zice sa il las in pace.*a intrat pe contul lui si mi-a zis o fata ca vrea sa-si bata joc de mine*
Si i-am zis celei mai bune prietene si a zis ca se ia de ea cand o vede in pauza si ii spune sa se potoleasca. Dar mie imi e frica ca poate sa ma vada dupa si sa ma bata. Ce ar trebui sa fac? Dau funda sad

3 răspunsuri:
| octaviatatar a răspuns:

Eu ti-as zice sa anunti pe cineva major. Eu chiar daca nu vreau sa o fac in anumite cazuri intotdeauna iese bine daca anunti pe cineva adult.

| TotulAÎnceputPe28 a răspuns:

Daca nu vrei sa afle parintii, poti aduna cativa prieteni mai tupesti sa se ia de ea dupa ore, dar nu in zona scoli, vorbiti cu ea cu tupeu, i8ar dupa nu are ce sa iti mai faca

| ega30 a răspuns:

Eu iti propun sa iti anunti parintii in legatura cu aceasta problema apoi pe un cadru didactic / diriginte / director sa rezolvati problema.
Din cate stiu eu orice fel de amenintare se sanctioneaza dupa regulament cu scaderea notei le purtare!