| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! Sunt impreuna cu un baiat si ieri mi-a dat mesaj o fata care imi zicea ca ea e cu el, sa-l las in pace si ca marti ma bate la scoala ca mi-am facut nu stiu ce conturi fake *nu-i adevarat nimic din tot ce spune*.
Sincer imi e frica..Nici nu a vrut sa-mi zica cine e pentru ca mi-a scris de pe contul unui alt baiat.
Imi e frica sa nu ma bata la scoala si nu are cine sa imi ia apararea.Ce ar trebui sa fac? sad

1 răspuns:
| pqGro a răspuns:

Buna, sa stai linistitaa, tu trebuie sa fii calma cand te vezi cu ea, si sa ii vorbesti frumos, adu-l si pe baiatul ala cu care esti, si rezolvati problema. Daca vrea sa sara la bataie, tu nu actionezi foarte tare, si mai ales daca e incinta scolii, daca sunteti in scoala, poti sa scapi usor, si ea cu o suspendare, dar daca esti in afara scolii, nu ezita. Si in legatura cu apararea, trebuie sa inveti sa iti faci dreptate singura, nu ai nevoie de nimeni sa iti apere spatele. Succes!