| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! Sunt impreuna cu un baiat *sau cel putin asa credeam*. Mi-a dat azi o fata mesaj de pe contul unui baiat si imi zicea ca cica e cu el si ca ma bate ca mi-am facut nu stiu ce conturi fake.*nu am facut niciun cont* si cand am intrebat-o cine e nu vroia sa-mi zica si imi tot zicea sa il las in pace si ca sunt obsedata..Nu mai inteleg nimic.
Mi-a spus ca ma bate marti la scoala si nici nu stiu cine e..Imi e destul de frica.Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nimic.
E un caz clasic de „bullying"; dacă cedezi șantajului emoțional, te mănâncă ăștia.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Bullying

| WaterDrop a răspuns:

Nimic.Absolut nimic.Probabil nu este nici o fata, ci chiar acel baiat care te place si el, si care spera prin acest lucru sa va desparta ca sa aiba si el o sansa la tine.

Este o copilarie ceea ce descrii tu aici, nu te ingrjiora prea tare. Daca chiar este reala aceasta persoana, vei afla marti, pana atunci insa nu`ti bate capul prea mult si zambeste des, ajuta la starea de spirit happy