| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o problema cu care sper sa ma ajutati.M-am certat urat rau de tot cu prietenele mele cele mai bune si am devenit dusmani. Acum imi fac fiecare moment al zilei (cand sunt la scoala) oribil.Pur si simplu imi e frica sa merg la scoala pentru ca ma gandesc doar la ce prostii ar mai putea sa faca cele doua scorpii, si problema si mai mare e ca diriginta mea le crede pe ele orice ar face chiar daca eu incerc sa ii explic ca e vina lor.

Am gasit o rezolvare la toate astea: Sa ma mut la alta scoala.Dar parintii mei nu vor, deoarece eu sunt dintr-o comuna unde e decat o scoala iar pentru a ajunge la scoala la care vreau sa ma mut trebuie sa fac naveta.

Deci.ce pot sa fac in legatura cu " dusmanii mei" sau cum sa imi conving parintii sa ma mute?

2 răspunsuri:
| MonsterBunny a răspuns:

Si eu am trecut prin asta. Tot la fel, m-am certat cu cea mai buna prietena si a inceput sa imi faca viata un calvar impreuna cu ''gasca'' ei de... Eu cred ca ar trebui sa mai astepti, pana la urma vor lasa balta ''planul'' asta al lor si nu te vor mai baga in seama. Pentru inceput, cand se mai intampla ceva de genul asta, pur si simplu trece pe langa ele si nu spune nimic(cum am facut eu). Suporta in tacere ca pana la urma totul se va rezolva de la sine. big grin

| raresbarbier a răspuns:

N primul rand ar trebui sa stai de povesti cu cele doua "scorpii" sa vedeti de unde a plecat cearta voastra.Nu cred ca o prietenie "adevarata" se termina din orice lucru marunt.Sigur si tu ai partea ta de vina in acest scandal sau doar tu ai vina.Nu stiu>Dar trebuie sa-ti recunosti greselile si nu are cum sa nu existe rezolvare.Asta e parerea mea.Stai de vorba cu ele si cine stie... poate se rezolva.BAFTA MAXIMA.