| BeiiBiie a întrebat:

Heii TPU! As vrea si eu niste statusuri de dragoste.Dau Fundita + Vot la cele mai multe. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aici,http://www.ystatus.ro/statusuri-de-dragoste.php
Te pup!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -Nu ma pot casatori cu un orb... a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit: sa ai grija de ochii mei te rog

| Dyxxuu a răspuns:

Uneori distanta nu reprezinta nici o bariera. Uneori distanta dintre trupuri e legatura dintre suflete

Cand tu ai o suparare numai eu stiu ce te doare, si atunci cand dai de greu langa tine sunt mereu

Ca sa obtii fericirea suprema trebuie sa ai pe cineva cu care sa o imparti

Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi

Zâmbetul ei de copil nu se răzbună, te face să te simţi cel mai puternic om când o ţii de mână

Să preţuieşti mai mult dragostea care ţi se oferă decât una pe care trebuie să o cucereşti!

Dragostea este forta care poate misca Universul! Iar pasiunea... o consecinta a sa

Timpul decide când să cunoşti pe cineva, inima pe cine să păstreze

Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…

Intro lume in care ne iubim si tu ma stii ma ai, ma ai, iar eu... eu te privesc si nu mi'ajunge, te simt si nu ma satur, te am, si te mai vreau... te iubesc

Nu uita... candva ne vom revedea si ne vom aminti lucrurile pe care le faceam cand eram doar 2 copii...

Iubirea-n general e ca un joc de carti, vezi cum le imparti c-o sa primesti dragoste din parti

Uneori iti ajunge doar cateva secunde sa ii spui cuiva ca il iubesti... Dar iti trebuie o viata ca sa-i demonstrezi...

Uneori din prietenie se naste si dragoste.

Poate crezi ca te ignor, dar in interiorul meu as da orice sa vorbim...

. sper ca te-am ajutaaat :*.

| Dienushu a răspuns:

Cand tu ai o suparare numai eu stiu ce te doare, si atunci cand dai de greu langa tine sunt mereu happy

Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine…

Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL!

M-ai acceptat asa cum sunt si acum esti o parte din sufletul meu. Te iubesc! "