| PandaaBeiibi a întrebat:

Heii TPU.
De curand eu si cea mai buna prietena a mea ne-am certat destul de rau.Totul a pornit de la o banalitate, niste lucruri pe care o deranjau la mine.Cum eu tin mult la ea,am fost foarte trista, am inceput chiar sa plang.
I-am spus mamei mele tot iar ea mi-a spus ca nu voi mai sta cu ea si ca e mai bine sa nu ne mai vedem.Recent,ea si-a cerut scuze si m-a intrebat daca mai suntem prietene.
Cum mama mea mi-a intrezis sa stau cu ea,nu i-am raspuns.
Situatia e foarte naspa, m-a scos de la prieteni pe Facebook si ne ignoram.

Imi lispeste foarte mult si as vrea sa fim iar prietene dar nu mai vreau sa ma raneasca.Plus ca mama nu ma lasa cu ea.

Ce ar trebui sa fac? Dau funda! xx

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Dacă mama ta nu te mai lasă să stai cu ea, să ştii că nu o face pentru că îţi vrea rău, ci pentru că nu vrea să mai suferi.
Dacă eşti convinsă că prietena ta şi-a cerut sincer scuze, atunci iart-o şi împăcaţi-vă.
Explică-i mamei tale că vei avea mai multă grijă cu prietenii de acum înainte şi nu vei mai permite nimănui să te facă să suferi.
Ştiu cât de greu este să nu mai vorbeşti cu o prietenă care înseamnă foarte mult pentru tine deoarece mi s-a întâmplat şi mie acest lucru.
Mă certasem cu prietena mea cea mai bună şi sufeream mult, eram foarte ataşată de ea, dar până la urmă ne-am împăcat.
Succes!

1 răspuns:
| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Chiar crezi ca este cea mai buna prietena a ta?! Aparentele insala...