| Lisaaaa8 a întrebat:

Heii TPU! De la un timp am foarte multi nervi și mă simt pur și simplu foarte stresata. În primul rând, maicamea mă lovește din orice tâmpenie (am 16 ani și nu mi se pare deloc ok sa dea în mine la vârsta asta, și mai ales pe strada când se uită lumea, și o face intenționat) și din cauza colegilor care mereu ma bârfesc și pur și simplu nu îi mai suport.Imi fac doar nervi și chiar nu mai suport..plang în fiecare seară din cauza asta.
Abia a început liceul și deja nu mai pot.Ce ar trebui sa fac? Am încercat să îi ignor dar nu pot având în vedere că îi văd în fiecare zi.(din al doilea semestru mă mut la alt liceu dar pana atunci nu știu cum o sa rezist)

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Te pot ajuta doar cu sfaturii și dacă vrei să vorbești cu cineva încerc să te ajut, dar nu o să pot intra mereu pentru că sunt destul de ocupat. Lasă-mi în privat un id, Facebook sau orice altceva. Singurătatea e una din cele mai urâte sentimente și tocmai de aia vreau să te ajut să treci peste.

| T0T a răspuns:

Păi ar trebui să crești. Crescând vei fi suficient de mare ca mămica ta să nu te mai lovească și de asemenea vei fi suficient de mare ca să nu te mai intereseze de ce spun ceilalți oameni poate cu capacități intelectuale ceva mai reduse ca ale tale.