| SoniaaaMtfkerrr a întrebat:

Heii TPU!
Eu locuiesc in ferentari (Nu radeti.Aici nu sunt numai tigani) dar merg la scoala in pata amzei.As vrea si eu la o scoala din cartier pentru ca iarna eu trebuie sa merg 50 de minute prin frig.Dar cred ca parintii mei mi-ar da cu ceva in cap daca ar auzii asta...
Nu stiu ce sa fac sa ii conving..Ma gandeam sa ma port frumos 2 saptamani (sa fiu perfecta rolling on the floor ) apoi sa le zic ca as vrea sa ma mute (Cand sunt intr-o dispozitie buna).
Voi ce ati face in locul meu?

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu cand lucram ca agent de paza faceam 5 km pe jos dus intors laughing
Ii faceam in 50 de minute thinking ce pot spune, merg repede, oricum..nu cred ca dura asa multlaughing
mai ales dimineata cand nu trebuia sa astept laughing dupa masini la trecerea de pietonihappy
miscarea e buna, am facut niste muschii la picioarelaughing)

| Woodenpints91 a răspuns:

Eu fac o oră până la facultate, şi de fiecare dată merg pe jos. Tot nu văd unde-i problema în asta, naţie de leneşi ce sunteţi.

| SoniaaaMtfkerrr explică (pentru Woodenpints91):

De ce sa merg 50 de minute pe jos cand pot merge 5 minute pe jos? Asta e punctul eu de vedere..Parerea mea.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru SoniaaaMtfkerrr):

Mersul pe jos nu a omorât pe nimeni, şi e bun şi la sănătate.
Cum spuneam... putori leneşe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Eu cred că părinții tăi au făcut mari eforturi ca să te trimită la școala din Piața Amzei, spre binele tău. Acolo se face carte și e competitivitate, care te ajută să înveți mereu mai bine, să intri la un liceu bun, apoi la facultate. Când ai să te trezești într-o clasă cu țigani 90%, unde nu se poate face carte și o să mai iei și niște păduchi, o să regreți drumul ăla de 50 de minute. Părerea mea e să stai acolo unde ești.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ Îți va folosi!

| blackjackxdd a răspuns:

Ma lasi, eu pe jos fac 1 jum. pana la scoala si vara ma duc si ma intorc cu placere, cei drept din cauza astm-ului mai merg si cu autobuzul dar nu opresc niciodata la statia de langa scoala opresc cu 2 in urma sa mai merg si pe jos.
Plm, sunteti praf, nici 50 de minute nu mergeti pe jos.