| BlackPearl_7457 a întrebat:

Heii! happy Va rog, o cura de ingrasare cinevaa? Nevoie urgenta. sad

3 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Ar trebui sa renuntsi sa faci sporthappy. Sii incearca sa mananci cat mai multe mancaruri care contin grasimi si multe de la fast food + multe dulciuri. Si daca vezi ca nu te ingrasi inseamna ca asa e organismul tau degeaba mananci mult ca nu te ingrasi. Aia inseamna ca ai arderi bune:*.

| Awndre a răspuns:

Dieta de ingrasare – 2000 kcal
slabuta6 Mai, 2010Ingrasare
Exemplu de meniu pentru 3 zile.
Ziua 1

Mic dejun:
250 gr iaurt cu fructe (preparat in casa, din iaurt simplu, natural, in amestec cu fructe)
2 cani cu fulgi de cereale cu lapte batut sau lapte incalzit
o banana
un ceai
Gustare:
fructe
Pranz:
un sandwich cu ton, sos de iaurt si 2 felii de paine integrala
o salata mare de cruditati cu verdeata (se pot adauga si nuci sau un sos slab in grasimi, preparat in casa)
Gustare:
fructe, crema de iaurt
Cina:
150 gr peste
o cana de orez fiert
o salata mare cu legume
Pe parcursul zilei: ceaiuri de plante, ceai negru sau ceai verde, dupa preferinte.
Ziua 2

Mic dejun:
250 gr iaurt cu fructe (preparat in casa, din iaurt simplu, natural, in amestec cu fructe)
1 cana cu fulgi de cereale cu lapte batut sau lapte incalzit
120 ml suc de portocale
o felie de paine integrala prajita, cu branza de vaci
Gustare:
2 prune
Pranz:
o briosa mica, facuta in casa
o salata mare de legume, dupa preferinta, cu carne de pui (se pot adauga si nuci sau un sos slab in grasimi, preparat in casa)
Gustare:
2 biscuiti graham cu lapte
Cina:
150 gr muschi de porc
un cartof mediu copt
o salata mare cu legume
Pe parcursul zilei: ceaiuri de plante, ceai negru sau ceai verde, dupa preferinte.
Ziua 3

Mic dejun:
250 gr lapte batut
1 cana de nuci si 1/2 cana de iaurt degresat cu fructe
1 felie de paine integrala prajita, cu branza
un ceai
Gustare:
corn mic (preparat in casa, fara margarina)
Pranz:
un sandwich cu pui, sos de iaurt si 2 felii de paine integrala
un bol de supa de legume
o salata mare de cruditati cu verdeata (se pot adauga si nuci sau un sos slab in grasimi, preparat in casa)
Gustare:
fructe, crema de iaurt
Cina:
150 gr piept pui la cuptor
3 cani de broccoli fierte
o salata mare cu legume

Răspuns utilizator avertizat