| PuffaaPuffii a întrebat:

Heii!
Vreau sa imi dau gaura in limbahappy
Cum fac sa nu afle parinti?
Am auzit ca nu e adevarat ca nu poti sa vorbesti cum spune toata lumea.
Help please:X
Fundawinking

Răspuns Câştigător
| inevitable a răspuns:

Este total neadevarat, eu cand mi-am facut am putut sa vorbesc foarte bine,iar mama a aflat numai cand i-am zis eu, ce-i drept se umfla un pic, e recomandat sa mananci inghetzata si tot ce e rece, asa trece mai repede, oricum este o durere suportabila si nu incurca la vorbit!

3 răspunsuri:
| Malphas a răspuns:

Nu doare decat putin, in plus poti sa-ti iei niste xilina si mai ameliorezi durerea. Iar despre vorbit, nu cred ca o sa poti pronunta "Cecilia" ca oamenii cateva zile, dar mno, asta e.hee hee Si cum a zis si Inevitable, mananca inghetata, sau tine cate un cub de gheata pe limba, pana se dezumfla.
Nu scoti limba la parinti, nu? Si nici ei nu te cauta in gura. In orice caz, iti poti lua un pierce transparent. Bafta!

| MyEssence a răspuns:

Pai se poate sa ti se umfle limba sau sa nu ti se intample nimic deci depinde...si in primele zile nu o sa poti sa vorbesti foarte bine deci o sa isi dea seama...

| Ayaka a răspuns:

O sa te doara de o sa inebunesti, cel putin primele 2-3 saptamani. Si da, nu o sa poti sa vorbesti ceva timp. Numai gandeste-te cand iti musti limba cum te doare...si imagineaza-ti cum e sa ai durerea aia mereu, saptamani la randul pana iti trece. Si gaura nu ti-o dai tu, te duci intr-un loc special unde iti pune si cercelul. Si parintii tai nu o sa afle, daca sunt intr-o alta tara si nu se intorc pana in iunie.