| Aandr33a a întrebat:

Heiii...mi-am facut duminica infuzie pentru cosuri si mi s-a invinetit obrazul drept si inca nu mi-a trecut si tin si batista cu apa rece pe obarz... aveti idee in cat timp imi va trece si ce pot sa fac sa-mi treaca mai repede? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Alezuza a răspuns:

Aplica patrunjel pe zona afectata..Patrunjelul are vitamina B12 avand calitatea de a stimula testul sa se regenereze.Sau tinctura de arnica.

| Aandr33a explică (pentru Alezuza):

Si patrunjelul trebuie taiat sau pus asa frunze?

| Alezuza a răspuns (pentru Aandr33a):

Se toacă doua legaturi de patrunjel şi se aplica, timp de două ore, pe vanataie. Pentru a fi mai uşor de folosit, patrunjelul maruntit se poate combina cu apa şi se pune la congelator. Cuburile astfel obţinute vor putea fi folosite mai uşor.