| Panda16 a întrebat:

Heiii TPU ajutati-ma va ro frumos parintii mei de vreo 2, 3 zile se tot certa m-ai mereu ....si mama ma cheama cand se certa ca sa iy dau dreptate. Si tata la fel vrea sa-i dau lui dreptate simt ca innebunesc... ce pot sa fac ca sai inpac si sa nu se mai certe? va rog HELP ME. Cel mai bun raspuns primeste funda happy.

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Sunt adulti si normal ca se mai cearta, e ceva inevitabil, nu le mai da la nici unul dreptate

5 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Vrem sa te ajutam. Hai sa stam de vorba despre situatia pe care o traversezi.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| DaRaspund a răspuns:

Tu nu poti face nimic sa-i impaci doar sa le explici ca te deranjeaza ca se cearta tot timpul si mai ales ca te implica si pe tine.Crede-ma trebuie sa le spui aceste lucruri altfel ei nu-si dau seama cat de mult te supara! Imi pare rau pentru situatia ta, sper sa se rezolve!

| Kapkha a răspuns:

Poi depinde din ce motiv vor sa se certe
Ai putea sa le spui si tu sa nu se mai certe etc.

| seby000 a răspuns:

Sall Panda16 cati ani ai de curiozitate? Ok sa revenim la intrebare.Tu nu poti decat sa le spui ca te deranjeaza asta ca esti nefericit mie parinti s-au despartit tot din problema asta crying