| irinuka9 a întrebat:

Cum pot sa-o fac pe mama ca sa se impace iar cu tata? Sa se iubeasca iar si sa nu se certe? (Funda) Va rooooog frumos ajutati-mahappy

Răspuns Câştigător
| EmanuelThN a răspuns:

E cam greu adule aminte amandorora de clipele frumoase incearca sa faci activitati impreua q ei sa le pregatesti amndurara un mic dejun frumos si surpiza sa le aduci aminte cat de bine te simpti cand esti indrogostit sa pari trista ca se cearta si nu se impaca sa ii spui tatalui ca de obicei iei sunt de partea fetelor sau la care ti se pare mai intelegator si spune-le ce simt sper ca te-am ajutat funda?

| EmanuelThN a răspuns (pentru EmanuelThN):

Mersi si baftahappy

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Viata e ciudata, sentimentele nu se cumparara.Ei sunt maturi, ei stiu ce vor, asa ca lasa-i sa-si rezolve singuri problemele!

| Roxana121 a răspuns:

Poti discuta cu ambii tai parinti si sa le spui ca vrei din nou sa fiti o familie unita si fericita cum ati fost inainte. Doar asa poti face ceva pentru ei. Dar nici intr-un caz sa ii amenint ca daca se despart tu pleci de acasa sau nu stiu ce. Nu e corect asa, tu trebuie sa intelegi ca daca 2 persoane nu se mai iubesc, nu se mai inteleg, nu mai pot fi impreuna, nu trebuie sa faci ceva-pentru ca totu va fi inzadar. Daca vrei ca parintii dai sa traiasca cu deasila doar pentru ca tu nu vrei asta. Poate problema lor e de mult si au ascuns asta de la tine, dar nu se mai pot intelege si asta e. Imi pare rau sa zic asta pentru ca rai buni sunt parintii tai si stiu ca fiecare parinte isi iubeste copilu, dar tu nu poti face nimic.

| eusicumine_4355 a răspuns:

Aminteste-le ca esti copilu' lor si sa-si aminteasca la ce s-o gandit cand te-o facut.ar trebui sa functioneze, in legatura cum faci asta...te descurci esti pe cont propriu big grin

| grgdlk a răspuns:

Nu prea ai ce face...

| Brotac a răspuns:

Eu le-am zis ca plec de acasa. sile-am tinut morala cu : Daca va despartiti ce educatie o sa mai am eu. ca doar un copil aveti

| irinuka9 explică:

Da, dar faza e ca nu stau in casa cu tata fiindca sunt certatisad puppy dog eyes

| irinuka9 explică:

Depinde de fiecare poate siau dat seama ca nu se mai potrives de abia acum