| Surrender434 a întrebat:

Heiii TPU...
Am o prietena foarte bune pe nume Alexandra,iar aceasta e ca si BFF,de fapt suntem bff! Ne intelegem,bine,foarte bine,chiar daca cateodata ma ignora, numai din cauza mea, sunt prea jeloasa si rusinoasa.Suntem din aceleasi clase,si e mare lucru pentru mine.
Ea mi-a spus astazi ca de anul viitor se va muta la liceu,ceea ce e peste drum de scoala. Ceea ce ma sperie,e ca imi este frica deoarece ea isi va gasi o prietena mai buna, mai desteapta, un alt Bff...eu nu am prieteni asa buni in clasa,numai cativa care vorbesc cu mine foarte rar si atat...
crying( Imi vine sa plang,ce sa fac?
Nu vreau sa plece, nu vreau sa ma lase...

va rog, ajutati-ma!

Funda

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce va mai place cuvantul asta "BFF" mama ei de limba romana. Pai daca sunteti "BFF" atunci inseamna ca sunteti prietene pe viata, daca tie tie frica ca iti ia alta locul inseamna ca sunteti doar colege / amici.

| Earthroot a răspuns:

Iti iei chirie in Cluj, si iti cauti un job part-time pentru plata cheltuielilor.Asta daca crezi ca-i o solutie...

| lunathemoon a răspuns:

Pai daca iti e o prietena buna cu adevarat, nu isi va gasi alta si va fi c tine duopa ore, iar daca va face cum crezi tu, inseamna ca nu ti-a fost nici odata un bff.

| Grozavescu_Bogdanel_1995 a răspuns:

Pai lasa ca nu ii nimica... Uneori cand poti mai mergi pe la ea si mai vorbiti si voi ca intre 'BFF' si mai dai cu apropoul cum e la liceu ti-ai facut prieteni si dinastia...Bafta happy

| Surrender434 explică (pentru Grozavescu_Bogdanel_1995):

Nu pot merge chiar mereu, eu stau departe, ea este din cluj iar eu sunt din oradea...