| dYanA_4270 a întrebat:

Hello...am o problema sora mea de 13 ani cica "s-a indragostit" de un baiat de 14 ani.Si eu nu vreau so las sa se mai intalneasca cu el pentru ca sunt prea mici.Problema e ca baiatul acela e vecinul nostru.Si e si in scoala cu ea.Nu stiu ce sa-i fac.Acum am auzit ca baiatul acela are un frate ionut si cica lui ii place de ea.Nu stiu ce sa-i fac.Pt ca ionut e clasa a 10-a.Si e e cam mica.Nu stiu cum sa vorbesc cu ea ca sa se lamureasca ca nu e bine ceea ce face

Răspuns Câştigător
| daiannna_9951 a răspuns:

Buna...Am sa incerc eu sa-ti dau cate`va sfaturi.Trebuie sa o calmezi o iei frumos si ii spui draga mea sora[tu trebuie sa intelegi ca a avea un prieten nu inseamna doar buna:*:*:*si pa! sunt si alte responsabilitati pe care trebuie sa le faci atunci cand ai prieten sa stii eu nu iti vreau raul si de aceea te izolez de baietii pentru ca eu stiu ce inseamna un prieten vreau doar sa te protejez de riscuri... iii spui ca la varsta ei nu este nevoie de un prieten o sa aiba cu sutele cand o sa fie mai mare important e pentru ea acum sa invete dar nu urli la ea ci ii spui frumos calm eu zic ca ar trebui sa inteleaga si spune-i ca poate sa fie prieten dar nu iubit pentru ca sunt anumite riscuri~Sper ca sfaturile mele tiau fost de ales. Te pup Bye ai grija de tine>big grin

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu n-as pune prea mare baza in sentimentul asta.Cand eram la varsta aia ma indragosteam de chipuri.Pe la 15-16 ani cand mi-a mai venit mintea la cap am incetat sa mai caut la altii ceea ce imi lipsea si mie. Daca nu esti pregatit sa oferi iubire, normal ca nu vei fi iubit. E un schimb reciproc.Intr-adevar e mica. Dar nu te poti opune relatiei, doar sa ai grija sa nu evolueze la orizontala

| Libelle a răspuns:

Da tie la 13 ani nu iti placea de vreun baiat?
sa nu imi spui ca visai noaptea matematica si ziua te jucai sotronu pe strada ca nu te cred.
ia aminteste-ti
lumea a evoluat, baiatul are 14 ani ce crezi ca ii face
si daca vezi ca vreunul intinde coarda cu sora-ta...fi pe faza
ca presimt ca nu o sa ii mearga bine(lui).
las-o in pace
nu o certa, eventual sa aveti o discutie, ca intre surori.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Este adevarat ca are doar 13 ani, dar nu e nici o problema daca are prieten atata timp cat nu face nimic, adica la varsta asta e firesc sa ai prieten, dar daca tu nu vrei sua nu esti sigura ca e bine, stai de vb cu ea si spune-i sa maia astepte putinhappy

| traficanta a răspuns:

Da ce are draga daca se intalneste si ea cu un baiat? zici ca cine stie ce crima face. E normal ca la varsta ei sa aiba si ea un prieten.nu e nimic gravoh go on ce crezi ca fac? stai ma linistita si las`o `n pace.

| Alina0491 a răspuns:

Las`o in pace. Tie nu ti-a spus nimeni la ce varsta sa te indragostesti. Hey, pe ce lume traim? sora mea are 11 ani si acum 2 saptamani s-a desp de prietenul ei. si ce faceau ( se plimbau, se tineau de mana si se pupau ). ce e rau in asta?

| diana a răspuns:

Da' si ce te bagi tu?
Sa sti ca daca faci asta, sora ta se va intalni cu tipul de 14 ani si pe te va displacea.

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Daca nu fac nimic rau lasa-i macar sa vorbeasca, doar la varsta lor nu fac cine stie ce. Sau poti sa le spui parintilor ca sa discute ei cu ea pentru ca fi sigura ca pe parinti ii asculta mult mai mult decat pe tine. Ei vor sti mai bine cum sa ii explice si vor decide daca se va mai intalni cu acel baiat sau nu.
Intereseaza-te si de baiatul acela, daca este cuminte, etc., iar daca este de treaba nu stiu de ce te-ai opune.

| brunetteee a răspuns:

Heii happy
si eu tot la 13 ani am fost cu un baiat (primul meu prieten) dupa care eram super indragostita,
dragostea nu are varsta :X, nu ai observat ca acum toate fetele incepand de la 13 ani au prieteni big grin?

| miasdbnqwyiudnwqiygu a răspuns:

Laso in pace! Nu e treaba ta ce face ea!

| loveaholic a răspuns:

E ok ceea ce face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e nimic rau... poate baiatul e putin cam mare dar nu cred ca este o problema ca are 13 ani e normal, este si adolescenta cea mai frumoasa parte a vietii

| dragos12 a răspuns:

Pai da.vezi u ce faci

| Hehehegirlyyynnss a răspuns:

Hey. Las-o sa se vada cu cel care ii place. Nu e 'prea mica'. Dragostea nu are varsta. Acum stii ca e la moda ca in clasa a 6-a sa ai un 'prieten'. Si eu am 13 ani si am avut un prieten care m-a inselat. Acum imi caut un prieten cu adevarat cool. Pe Ionut exclude-l. Lasa-l in pace. El chiar e prea mare pentru ea. Dar las-o sa se vada cu cel care ii place happy