| SheIsCrazy a întrebat:

Hello! am si eu o intrebare:
Eu de vreo 1/2 saptamana m-am combinat cu un baiat. Totul este ok, doar ca de multe ori cand ne vedem, se intampla sa nu scoata doua vorbe. mai mult eu incerc sa deschid anumite subiecte, desi cand vorbim pe mess pot vorbi cu el multe. (+ca eu sunt genul care imi plac baietii mai amuzanti, nebuni etc, si el pare genul de baiat mai retras). Credeti ca e doar o chestiune de timp la faza cu timiditatea? sau ati putea va rog sa-mi dati sfaturi?

3 răspunsuri:
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Cred ca este numai o chestiune de timp.
Fi mai curajoasa cu el!

| AaBb a răspuns:

Acest tip de persoane trebuiesc descusute, sa afli ce le place. Probabil are vreo pasiune, despre care ar fi bucuros sa-ti povesteasca, dar, probabil, te va plictisi.
Dar, cum eu nu ti-am citit postul complet, deja cred ca am tastat ceva inutil, dar ma rog.
Pai, daca pe Messenger vorbiti multe si in realitate mai nimic. E clar. Domnul e mai timid intre patru ochi, deci trebuie sa fii mai curajoasa cu el. Trebuie sa se obisnuiasca cu tine happy.

| Georgiana05 a răspuns:

E o chestiune de timp, o sa-si dea drumul la vorba cu timpul.Depinde numai de tine in cat timp.Pentru ca daca tu vorbesti, si poate el considera ca nu e atragator subiectul pe care tu l-ai ales, nu zice nimic, de rusine. E prea timid.Pana se va obisnui cu tine, o sa-i ia putin timp.
Poate nu-i vin cuvintele asa usor cum ii vin cand e in fata pc-ului.Asa eram si eu la inceput, cu toata lumea, nu numai cu prietenul meu.Cu timpul imi trecea rusineahappy.
Vorbeste cu el si despre asta.Comunicarea e cheia!