| alexandraa_5734 a întrebat:

Hellobatting eyelashes am si eu o problema nu stiu de la ce este, probabil ca incep sa mi se dezvolte sanii, am 13 ani si cam de vreun an, doi, parca am o piatra la sani. i-am spus mamei si am fost si la medicul de familie care a zis ca e din cauza ca ma dezvolt. pe mine ma dor sanii uneori si na. straight face. acum nu stiu. poate asa se intampla tuturor thinking dar totusi, de cand simt piatra aia mie tot nu mi se dezvolta sanii. este vreo problema thinking sunt cam ingrijorata totusihee hee:-s. stie cineva totusi, care este cauza, si de ce inca nu mi s-au dezvoltat sanii pana acum? stiu ca, cresterea sanilor nu ar trebui sa ma preocupe la varsta asta si ca eu acum trebuie sa am rabdare sa creasca etc. dar totusi, vreau sa stiu ce se intampla cu minehee hee.big grin

Răspuns Câştigător
| Acadela a răspuns:

Buna.happy
Pai de obicei sanii incep sa se dezvolte pe la varsta pe care o ai tu.Asa ca nu-ti face griji fiindca nu ai de ce.Sigur asta e cauza si poate tie ti se pare ca nu iti cresc, dar ei se dezvolta in mod normal.Glandele edocrine pregatesc organismul pentru menstruatie.Asa ca una din consecinte este cresterea sanilor, fapt care il dovedesc durerile din zona lor.Vei vedea ca sanii iti cresc mult mai repede dupa ce vei avea prima menstruatie.happy
Te-am pupat.Bafta.:*
[Fundita?big grin:*]

xoxo

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic anormal. Doar ca esti tu prea grabita.

| Bianca_3626 a răspuns:

Nu ti se intampla nimic. Da este adevarat, atunci cand ai piatra la san te dezvolti.Ai rabdare. Vor creste. Dar nu-ti indic(alt cuv nu mi-a vnt in minte)sa foloseti sutienul ci bustiera pentru ca sanii tai sunt in curs de dezvoltare asa ca lasa-i sa se dezvolte frumosi.

| TąNyą a răspuns:

Când te dor cresc. Ei cresc până la 20 de ani. La fete corpul se dezvoltă până la 20 de ani. Stai liniştită doar te dezvolţi tongue dintr- fetiţă devi o femeie frumoasă.

Sănătate.

FantaSZy.

| andreeada a răspuns:

Da e din cauza sanilor stai linistita e ceva normal la varsta asta! bucura-te e un lucru de mandrie!happy

assiris
| assiris a răspuns:

Cresc. Si bâieţii trec prin asta doar ca la ei dupa un timp se opresc si dispare "piatra". Ai rabdare, nu cresc precum dovlecii văzând cu ochii dar... cresc.

| Acadela a răspuns:

Aa.ok.scuze nu era precizat in cotext.big grin

| viseaza a răspuns:

totu e bine incep sa ti se dezvolte mi s-a intamplat si mielaughing totul e ok o sa-ti creasca oh go on acum incep sa se dezvolte si e normal sa fie dureros eu cand aveam nu puteam dormi pe burtawinking deci noroc sper ca te-am ajutat:d

| chicka a răspuns:

''piatra'' aia o au toate fetele si aia oarecum e baza, iar despre crestere, pot sa iti spun ca asta difera la fiecare persoana, dar nu din cauza unei anumite alimentatii sau ceva de genu, pur si simplu, poate, te dezvolti mai greu. fundita?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E keva normal stai linistita nu e motiv de ingrijorare, toate avem asa... cel putin eu am avut.asa ca stai linistita si ai sa vezi ca ca timpu o sa ti se dezvolte si sanii...happy:*