| anna_2696 a întrebat:

Hello.eu sunt anna (sunt sora klarei)

as vrea si eu niste idei... nu stiu ce cadouri sa le iau prietenelor mele de sarbatori. am 3 prietene asa ca trebuie sa iau cadouri fiecareia in partelaughing doua dintre ele sunt rockeritze si ma gandeam sa le iau niste tricouri sau asa... dar nu prea are simbolistica straight face nu stiu ce cadouri sa le iau. trebuie sa fie ceva totusi simbolic in legatura cu sarbatorile, dar si original.
as dori niste sugestiihappy
>big grin

3 răspunsuri:
| Klara a răspuns:

Doar seamana cu minelaughingrolling on the floor

| St!L a răspuns:

Ce zambareata estihee hee

| maria a răspuns:

Buna Anna, mai intai de toate trebuie sa stabilesti bugetul pe care il poti aloca, dupa care sa mergi la cumparaturi.Ai spus ca ai 2 prietene rockeritze dar despre a treia nu ai mai spus nimic...in fine, sugestia mea este de a le face la fiecare cate un cd cu o selctie de piese preferate, de a pune alaturi o felicitare haioasa, au aparut pe piata felicitarile care sunt deja cu mesaje si desene haioase, un produs sau doua cosmetice in functie de preferintele lor, pe care le poti gasi in farmacii, ( sunt tot felul de seturi) sau in hypermarket-uri. Poti sa cumperi o jucarie nostima cu simbolistica Craciunului sau o ghetuta sau ciorapel din material textil in care sa pui niste dulciuri bune, mici dar mai multe, globuri mai speciale din ciocolata sau din materiale eco, ingerasi de pus in brad, lumanari parfumate sau betisoare parfumate, saculeti cu flori uscate, esarfe, fulare haioase - daca esti din Bucuresti, pe Magheru este un astfel de magazin cu fulare, caciulite, manusi, beteala sau globuri de sticla care au figurine in interior cu fulgi de nea, de la Lidia Home - din Magaziunul Unirea Shopping Center, o iconita mica cu Maica Domnului si Pruncul Iisus, portofele cu banuti de ciocolata si un banut simbolic, amabalate in cutii frumoase, carti sau dvd-uri cu trupa preferata / documentar / film. Tot in Unirea la parter gasesti pungute de cadouri, cutii de diverse marimi. Ideea este sa ai in minte urmatoarele sa fie ceva util, practic, creativ si care sa le placa foarte mult. Spor la cumparaturi si sper sa iti fie de folos gandurile si sugestiile mele.