| Anonim00001 a întrebat:

Hello guys. Cum pot face sa fiu mai istet, sa nu isi bata lumea joc de mine? SI dati-mi si mie niste replici in care sa nu ma pot injosi intr-o cearta.

10 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Sa fii istet nu inseamna sa fii tupeist. Invata mai mult, citeste, documenteaza-te. Astfel vei fi un om destept, care nu se va certa niciodata.

| LollypopMe a răspuns:

Ca sa fii istet, pune-te la treaba!
In fiecare zi, fa-ti un program ca intr-o ora din zi(sau dupa ce ti-ai terminat temele) sa stai pe wiky si sa cauti niste lucriri interesante de citit sau in ora aia sa citesti sau sa faci jocuri de cuvinte, sudoku...
Si, incearca sa ii ignori pe cei care te jignesc

| Anonim00001 explică (pentru LollypopMe):

Ii ignor, si ei continua, si ma fac de ras in fata celorlalti. aici e este problema.

| LollypopMe a răspuns (pentru Anonim00001):

Aham.
Pai,de ce, pur si simplu nu ii parasti?

| Anonim00001 explică (pentru LollypopMe):

Apoi sa ma creada paracios?

| LollypopMe a răspuns (pentru Anonim00001):

E mai bine! asa, cei care te enerveaza nu te vor mai sacai ca te vor para

| KateMiddleton a răspuns:

Daca ceri replici de la altcineva pentru a te apara lumea isi va bate joc si mai departe de tine.

| Anonim00001 explică (pentru KateMiddleton):

Ok, si ce-mi recomanzi sa fac?

| Sase a răspuns:

1. Citeste! 2. Nu te mai certa!(cearta e o chestie injositoare) 3. Daca totusi te certi, prefa-te ca nu -ti pasa. Ex: -"Esti gay!",-"Cool!", iar daca se apuca sa injure "E destul de clar ca nu se poate purta o conversatie cu tine. Nu ai argumente."

| Stoica_Alex_1990 a răspuns:

Itz da eu cateva replici.
1.Nu imi pun mintea cu tine caci daca ma cobor la nivelul tau dau de petrol.
2.du-te baaa te cata moartea si tu nu esti acasalaughing)).
Sper sa iti placa eu primao folosesc des.