| Anonima26985 a întrebat:

Hello TPU! Deci sunt fată,și ca orice fata am ciclu! Din nefericire sunt singura din clasa care are momentan ????.Și am niste colegi (băieți ) super prosti și perverși,au obiceiul de a da cu palma la fund fetelor! Fiind la menstruație chiar nu e deloc ok sa îmi facă așa ceva,dar nici în general! Am vorbit cu dirigintele,cu directorul,părinții! Dar nimeni nu ia masuri iar aceasta tradiție merge mai departe! Eu nu mai știu ce să fac,vreau ca ei sa înceteze dar nu am cum! Ajutooor, dau fundița!

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mda, stiu ce zici, si eu aveam niste colegi asa in generala, asa sunt baietii la varsta asta, nu au respect deloc si au impresia ca ce fac e cool si amuzant. Mi se pare aiurea ca adultii nu iau nicio masura, din pacate nu prea aveti ce face, oricum ati reactiona ei o sa continuie. Adultii ar trebui sa intervina aici, voi nu prea aveti ce face ca de voi n-au nici frica si nici respect.

| Anonima26985 explică (pentru Adry05):

Dar totuși sunt la ciclu, și cred că e ultimul lucru pe care mi l-aș dori! Mă simt destul de nasol și așa nu îmi mai trebuie încă o palma usturătoare care sa îmi agraveze situația!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Adry05):

Parintii acestor elevi sunt vinovati; in special ale lor mame! ca si in cazul maelor de fete care merg la scoala imbracate ca de "mers la produs pe cevtura". (nu in cazul de fata)

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Anonima26985):

Nu mai te vaita ca personajele dubioase care merg la cersit! ti-ai putea intreba bunica ce facea si ce muncea si ce suporta la anii tai, in situatia acelor cateva zile delicate.

| Anonima26985 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ok,ești băiat și habar nu ai cum e! O zi faina!

| Adry05 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Tu esti si persoana aia care spune ca daca o fata iese in fusta mai scurta (nu sa i se vada fundul dar deasupra genunchiului) isi cere singura viol? Colegele mele in generala veneau extrem de decent imbracate si asta tot se intampla, asa ca scuteste-ma cu asta ca vin ca imbracate pentru produs, unde a precizat asa ceva? Poate colegele ei vin perfect decente, e vina lor ca-s aia badarani si prost crescuti? Halal gandire

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Adry05):

Daca ai fi citit primul meu raspuns: ai fi intees care imi este gandirea fata de marlani! dar... :'(

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Anonima26985):

Ai omis primul meu raspuns, referitor la marlani!?

| Adry05 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ba da, l-am citit, dar nu vad cu ce scuza faptul ca ai zis ca unele merg imbracate ca de produs, ti-am dat un exemplu clar din fosta mea clasa din generala unde se intampla acelasi lucru si nu venea niciuna indecenta, nici macar unghiile nu ne lasau sa ni le facem, ce sa mai zic de imbracaminte. Si oricum, chiar sa vina imbracate ca la produs, daca asa simt ele nevoia sa se exprime si sa se prezinte, bravo lor, dar daca nu vor sa fie atinse, sa nu fie, atinsul cu forta nu e justificat in niciun caz. Daca le ating si ele se lasa ca le place, ok, dar daca zic nu, nu sa fie.

| darrio2007 a răspuns:

Intr-adevar, proasta educatie a unora duce la gesturi de acest gen. Nu vad cum te-am putea ajuta daca spui ca ai incercat toate caile posibile. Sincer, imi pare rau! Doar sa iei la palme cand vor mai face asta. Eu zic sa mai insisti la director, parinti.

| Violleta2022 a răspuns:

Am un singur sfat pentru tine: da-le cate o palma peste ochi, imediat cum ei iti dau cu palma peste fund.
Te asigur ca-i va lua prin surprindere si data viitoare se vor gandii de 2 ori daca sa te mai atinga. Cu cat esti mai rapida in miscare, cu atat il vei lua prin suprindere si nu va mai da in tine.
Retine: 1 palma peste ochi, sau un pumn in fata, cu toata puterea ta!
(sfat primit de la frate-miu, pe vremea cand eram si eu la scoala si aveam copii cretini in clasa, care se comportau la fel cums e comporta colegii tai).

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cu un dos de palma intre picioare, ca sa le faci omleta outele lor de perversi-handicapati(mintal).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost sa reactionezi nervoasã, sau sa incerci sa ii opresti asa o sa facã si mai mult.
Ia-te de egoul lor,, probabil nu au parte de fete si de aceea tot te ating, dar in realitate sunt doar niste labagii.

| Kerre a răspuns:

Mda, aceasta "traditie" este dusa prea departe, niste copii needucati si perversi. Daca tot ai spus ca ai incercat tot nici nu stiu ce sa mai zic, ce director/profesor ai de nu face nimic in privinta asta? Eu zic sa mai incerci si daca tot continua se poate ajunge si la politie.

| devilshelp a răspuns:

Ai incercat si sa le dai un sut din ala cu putere intre picioare?

| Anonima26985 explică (pentru devilshelp):

Când sunt într-o stare ok îi cam paralizez eu, dar acum nu am voie să mă bat...

| 11ani a răspuns:

Eu a s zice sa le spui direct: bai copilule lasa-ma in pace ca am ciclu.(dupa ce vei face asta sunt doua variante ori se opresc ori fac glume proaste) sa stii ca nu este singura clasa in care baietii au acest obicei.la mine daca facea un baiat asa sareau toate fetele pe el si ii dadeau palme si s-au potolithappy