| AlexiaGya a întrebat:

Helloo. Ieri seara eu cu iubitul meu ne uitam la un film, era intuneric bezna in camera si doar laptop-ul cu filmul care facea lumina. A fost de la inceput o faza in film care ne-a facut sa ne uitam unul la altul si sa radem, eu am pus ochii inapoi la film iar el a ramas cateva secunde sa se uite la mine, serios, fara sa mai rada. L-am intrebat ce e si a zis nimic. Apoi au mai urmat niste faze la care zicea ceva si se uita la mine, la fel ramanea fixat cu privirea cateva sec, apoi pur si simplu se uita la mine dintr-o data fara motiv, se uita la fata mea si in ochii mei, l-am intrebat de fiecare data ce este, incepuse sa ma enerveze si el tot zicea ca nimic si odata m-a pupat pe buze. Sunt de 2 ani jumatate cu el si niciodata nu a facut asa jur ca nu inteleglaughing voi de ce credeti ca se uita? Adica in ziua aia imi vazuse fața toata ziua, iar seara ne-am pus la un film, ce motiv avea sa se uite la mine? Oare aratam prost in lumina aia? In primul an de relatie imi facea complimente zilnic, acum nu mi-a mai facut un compliment de cel putin 9-10 luni, din contra imi spune ca sunt urata, se uita la mine si zice doamne fereste ce urata esti, ma sperii cu fata aia, dar eu chiar nu sunt naspa, adica toata lumea imi zice ca sunt super frumoasa si doar el imi zice asa. Eu am luat astea ca pe niste glume dar chiar ma pune pe ganduri faptul ca se uita asa la mine in seara aia, mai ales ca nu-mi aduc aminte ultima data cand mi-a facut un compliment. In rest se comporta frumos, dar nu inteleg care e faza, oare el chiar ma vede urata acum?

9 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Îți faci griji degeaba. Cu siguranță e ironic când îți zice că îl sperie fata ta, doar e cu tine de destul timp.

Cred că mai degrabă se uită cu drag la tine, de asta te-a și sărutat. Când ești cu cineva pentru mult timp, te obișnuiești cu el/ea și nu îl/o mai "vezi" așa cum e de fapt.
Dar uneori e ca și cum ai vedea din afara acea persoana, te uiți la ea cu ochi noi, parcă pentru prima oară. Mi se întâmplă și mie uneori cu soția mea deși suntem de 11 ani împreună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce iubit e acela care îi zice partenerei sale că e urâtă?

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat a durat cea mai lunga relație a ta?

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu-i prea frumos din partea lui să îți spună chestiile alea. Nu ai cum să afli părerea lui actuală despre tine dintr-o singură privire. Vorbești cu el la modul serios și vezi exact ce simte.

| AlexiaGya explică (pentru literallythesamebruh):

Cum sa incep discutia? Cum sa il intreb?

| literallythesamebruh a răspuns (pentru AlexiaGya):

Nu știu, dar sa fie ceva indirect. Bate-i niste apropouri.

| DariusBarius a răspuns:

D A

| claumrc a răspuns:

Vrea dragoste

| AlexiaGya explică (pentru claumrc):

Nu facea asa daca voia asta