| Sandra2571 a întrebat:

Helloo TPU! Vreau si eu niste statusuri cool..nu neaparat noi. funditaA! :X

Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Uite aici:
O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare:
« Ce e "iubirea"? »
El i-a răspuns:
« Iubirea e atunci când tu îmi furi ciocolata din ghiozdan în fiecare zi şi totuşi, o ţin în acelaşi loc mereu.»

♥ Ochii mei de nu mai vor să te privească ♥ E vina ta că i`ai făcut să te urască!

Muzica asta e simtzita in ultimu` hal Da` tu n`ai habar inca regret La de`astea nu m`am gandit niciun moment Sentimente pe foi, e despre noi Pixu` ma ajuta mereu sa trec peste voi

Chiar dacă plângi azi şi te doare, cu ajutorul prietenilor poţi să zâmbeşti din nou cu mai multă speranţă în suflet mâine.

Nu e singurul băiat din Univers, dar e singurul care contează! ♥

Si chiar daca avem parte de dezamagiri si cateodata vedem lucrurile intr-un mod nu tocmai optimist, totul face parte din universul nostru

Este o prostie sa renunti la visurile tale doar pentru ca unul nu s-a implinit

Într-o lume mare cu prea puţine uşi deschise,sunt încă o puştoaică ce trăieşte prin vise!

Dacă bati, din palme crezi că acel coșmar se sfârșește? NU!
Începe unul mai rău.

Sunt frumoasa si isteata si toti ma invidiaza.Le transmit de la distanta ca cine nu ma place e o zdreanta.

Am corpul de felina, privire si piele fina, ochii de vipera veninoasa, caracter de bruneta norocoasa

Tu ma Asteptai sa vin. Cacii asa am promis…dar acum eu sunt.ce`a cu telefonul inchis.

Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita, hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care.

Cand o usa mi s-a inchis, merg mai departe sa vad geamul deschis.

Zambeste mereu, chiar daca ti'e greu.Chiar daca te doare, zambeste! Fi tare!

Şi poţi să ţipi, că nu te-aud. Şi poţi să plângi, că nu te văd. Şi poţi să pleci, că nu te caut. Şi poţi să faci ce vrei, că nu-mi mai pasă.

As vrea peste 2` 3 ani sa`mi apari in cale. Sii sa'mi spui: "Aveai dreptate cu vorbele alea ale tale! :

Sunt eu mica, da`s a dracu`, nu stii ce ma duce capu!

E atat de dulce.Prin felul in care te seduce.E unica.E speciala.Nu e ca o stea.E chiar o stea! Ce te lumineaza cum vrea ea:*

Nu am nevoie sa mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!

Daca plangi - esti slab.
Daca nu iti arati sentimentele - esti insensibil.
Daca petreci toata noaptea - esti o persoana iresponsabila.
Daca iti pasa de cum arati - esti o persoana superficiala.
Daca nu iti pasa de cum arati - esti lasat pe dinafara si considerat o persoana "urata".
pentru unii esti inexistent.
pentru unii esti gras.
pentru unii esti atractiv.
pentru unii nu ai stil.
pentru altii nu esti creativ.
uneori iti pasa, alteori nu.
oamenii spun ca trebuie sa asculti parerile altora, dar sa nu le iei în considerare

Nu spune " Nu se poate ". Invata sa spui NU, atunci cand cineva iti spune da-te la o parte!

Când însemni cu adevărat ceva pentru o persoană; acea persoană îşi va face mereu timp pentru tine.
Fără scuze, fără minciuni şi fără promisiuni încălcate.

E aşa minunat când cineva îţi cunoaşte defectele şi te place tocmai pentru ele!

În ce hal ne certăm sincer, ai zice că este artă, dar cât de dulce ne împăcăm parcă ne-am mai dori o ceartă!

De ce tocmai atunci când încerc să-l uit şi să fiu fericită cu altcineva se gândeşte să se întoarcă la mine?

Nu ma joc, in joc sunt sentimente
N-avem secrete, ca astea dor
Dar visam impreuna la viitor
Cand stam intinsi. pe covor plutim usor, plutim usor, plutim usor

Am în mine un aeroport de amintiri triste de pe care vin şi pleacă suferinţe!

Se va simți atât de rănit, îşi va plânge cu atâta durere idealul sublim de iubire năruit, încât o să-ți vină să-ți ceri scuze, chiar şi dacă eşti 100 % nevinovată!

Plouă…
Tu nu eşti să m-ascunzi
Ca de obicei
Tu n-ai timp să m-asculţi
Plouă…
In sufletul meu plouă,plouă
Vorbesc cu tine!

Auzi, am inima de piatră
Nu eşti prima care pleacă
Da` eşti prima sincer
Care-aş vrea-ntr-o zi să se intoarcă
Nu eşti prima care ‘ncearcă
Să mă schimbe-n repetate randuri
Da` eşti prima care ‘ntrun final
M-a pus pe gânduri

Am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni, ca la cel care te astepti mai putin te poate trada, ca nimanui nu-i pasa daca esti fericit/a sau trist/a, ca in lume exista mai multa ura decat prietenie!

O vezi? E fericită! Ştii de ce? Pentru că a învăţat că fraierii nu merită!♥
"L-am uitat!"

369.737.123.531 de lucruri îmi trec prin minte când cineva îmi spune: " Trebuie să-ţi spun ceva ". Şi până la urmă nu era nimic important.♥
Uită-te bine la lucrurile mici din viaţa ta, pentru că într-o zi vei înţelege că de fapt erau mari.♥

Ea : Acum spune-i " Iartă-mă " şi vezi dacă se reface happy
Uneori mă prefac că sunt fericită, doar ca să nu trebuiască să dau expicatii de ce nu sunt.♥- De ce eşti nefericită?
- Pentru că m-am îndrăgostit de cineva care nu m-a iubit înapoi.
Am momente când regret ceea ce am zis la nervi. ♥
Şi zici aşa "Las` că trece, nu te supăra!" E băiat bun, o să îşi revină el cândva!♥

Iti amintesti cand ne certam, te enervai.Dar a 2 a zi ma iertai. ♥

l: Care e visul tău?
Ea: Să mă sărute cineva sub ploaie ♥. Al tău?
El: Să înceapă ploaia ♥.

Ea: Ştii unde aş vrea să fiu pentru totdeauna?
El: Nu! Unde?
Ea: În inima ta ♥.

Înainte fetele găteau ca mama. Acum beau ca tata ♥.

El: Vrei să te măriţi cu mine?
Ea: Ai apartament?
El: Nu
Ea: Ai BMW?
El: Nu
Ea: Salariu ai?
El: Nu am salariu dar.
Ea: Niciun dar! Cum pot să mă mărit cu tine când nu ai nimic din ce îmi doresc?
El pleacă bolborosind: Am o vilă la munte, una la mare, una în Caraibe şi ea îşi doreşte un apartament? Am Porche, Ferrari şi Mercedes. E nebună, de ce să mai cumpăr şi un BMW? Şi de unde salariu dacă eu sunt bancher?

E brunetă de'aia gen, nebună, perversă, focoasă. Să nu cumva s-o laşi că-ţi dă foc la casă!

Şi prietenii sunt falşi, chiar dacă par perfecţi şi de neînlocuit.
♥ El: Care este defectul tău cel mai mare?
Ea: Plâng din orice prostie. :[ Al tău?
El: Că plâng odată cu tine şi nu îmi pare rău.

Pa, pa!

2 răspunsuri:
| raluca0306 a răspuns:

Traieste-ti viata ca si cum ar fi primul fum din ultima tigara sau : traieste-ti viata, e numai una, Invata din greselile celorlati, viata-i prea scurta ca sa le faci tu pe toate!

| aaaaaa12 a răspuns:

Te iubesc si e ador ca pe un pui de crca chior, Nu am cazut podeua avea nevoie de o imbratisare. sper ca iti plac