| Innovation a întrebat:

Am auzit de acea combinatie Shift-Alt pentru a cu caciulita si s si t cu virgulita insa acum toate sunt invers, z este y, semnul intrebarii este cratima si ma enerveaza ca le incurc.Cum pot dezactiva aceasta combinatie?

Răspuns Câştigător
| RedPorcelain a răspuns:

Trebuie sa schimbi limba tastaturii in Engleza.Trebuie doar sa selectezi limba EN din bara de jos, acolo unde apare o tastatura iar langa ea scrie RO.Dai click pe RO si selectezi EN.

5 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Mai apesi o data Shift-alt. sau, daca nu in coltul din dreapta, in bara exista un patratel in care scrie En sau ro dai click pe el si selectezi en. funda? big grinbatting eyelashes

| Florentina_7104 a răspuns:

Poti apasa din nou Shift +alt si dezactivezi combinatia.

| SabinCrb a răspuns:

Inversezi comanda ca sa schimbi limba tastaturii din romana in englezawinking

| iulieugen a răspuns:

Acelaşi lucru faci cînd vrei să tastez pe tastatura română[ALT+SHIFT]şi invers [ALT+SHIFT] pentru tastatura în limba engleză. succes

| opritescu72 a răspuns:

Apasă din nou Shift-Alt