| Daniela_Madalina_1999 a întrebat:

Am varicela! Vreau sa stiu daca e bun rachiul/ tuica pentru a ma da pe bubite ca sa se usuce.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Că un unguent de la farmacie nu ar fi bun! Cum de te-ai gandit chiar la tuica?

| Laura a răspuns:

Administrarea orală este cea mai eficientă metodă şi în acelaşi timp şi singura eficientă.

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu cred, dar e buna de dat pe ficat.

| Victoria18 a răspuns:

Nu... Or sa se irite si mai rău si te vor manca si mai rău bubiţele. Cel mai bun tratament pentru varicela si recomandat de multi farmacisti si doctori e sa te ungi cu mixtura mentolata!