| cici96 a întrebat:

Help! ce as putea sa imi iau sa mananc cat timp sunt la scoala ca sa nu ma ingras? straight face

9 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Pai depinte si cat manaci, un sandwis, 1 sau 2 fructe, poti sa mananci si un covrig dar nu cu ciocolata si nu mai stiu eu ce, unul simplu.Eu de cand a inceput scoala imi iau cate un mar sau imi cumpar de la magazin un covrig.

| strengaritzza a răspuns:

Ca sa mananci ceva mai consistent, poti sa iti faci un sandwish din paine neagra, care nu ingrasa. Pui intre feliile de paine o felie de branza Tofu, care este facuta din soia si nu ingrasa. Este un exemplu bun, zic eu. Nectarine poti sa mananci, alea sunt bune. Nu au un continut mare de zahar.

| Madalina285 a răspuns:

Fructe?!

| strengaritzza a răspuns (pentru Madalina285):

Da, normal fructe. Dar nu orice. Sunt anumite fructe care au un continut ridicat de zahar. Grefuitul, lamaia, nectarinele, rodia, mango. astea sunt toate fructe bogate in vitamina c. Sunt acre, pe intelesul tuturor happy

| strengaritzza a răspuns (pentru strengaritzza):

Si in conluzie, tot ce este acru, slabeste.

| crazyvioletflame a răspuns:

Un fruct sau o punga de covrigei

| kristyanna a răspuns:

Pai mananca fructe cred ca te vor ajuta

| DenisaIasmina a răspuns:

Biscuitii BelVita sunt foarte bunilove struck si nu te ingrasa...mai ales daca mananci in timpul scolii!

| AlexandraElena345 a răspuns:

La scoala ai putea sa iti iei un pachet de biscuiti BELVITA BREAKFAST cu afine! Iti garantez ca iti va tine ore bune de foame! Poti sa iti iei chiar 2 pachete. Si eu am incercat si chiar nu ingrasa! Te pup :*