| xAddeBăăăii a întrebat:

Help! Parintii nu ma lasa sa ma rad pe picioare. Am 13 ani, mi se pare o varsta OK. Insa mama nici nu vrea sa auda. Nu mai pot! Mi-e rusine sa particip la ora de sport sau sa ies pe-afara in pantaloni scurti sau fusta. Cum sa-mi conving parintii?

9 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Presupun ca esti fata. happy. Parerea mea (ca baiat) este ca e foarte urat ca o fata sa aiba par pe picioare/maini + ca pare neingrijita. Deci epileaza.te cat mai repede...

| MrsDraguttza a răspuns (pentru crytical):

Pai. de fapt. pe maini putine fete se epileaza... deci doar pe picioare

| MrsDraguttza a răspuns:

Nii pe mine nu ma lasa mama si eu am facut-o pentru ca nu am mai suportat
si amam m-a certat putin si apoi s-a impacat cu ideea
spune-i si ei cum s-ar simti daca ar trebui sa mearga la scoala la o sedinta de ex si sa o vaad toti cu par pe picioare...

| DarkRoses a răspuns:

Si daca nu.i intrebi, si faci ce vrei? Cine te verifica?devil

| GummyBear05 a răspuns:

Mai, si eu fac 14 luna asta si am un an de cand ma epilez. Spune-le ce crezi si fa-i sa te inteleaga.

| Portocalovinsky a răspuns:

Bună!
1) După parerea mea o fată trebuie să se epileze, pentru că așa își menține igiena.
Eu cred că trebuie să îi spui mamei tale ce crezi. ( Vârsta de 13 ani mi se pare cam fragedă. De obicei fetele încep să se epileze pe la 14 ani, dar este OK și așa.)
Încearcă sa-i spui că dacă te epilezi, vei suporta consecințele. ( creșterea părului ).Și să ști, la mine a mers cănd aveam vârsta ta.
2) Dacă nu merge, epilează-te! Oricum, mama ta se uită la picioarele tale ca să vadă dacă te-ai epilat? laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o chestie de ingrijire personala. Trebuie sa stii ai tai? ia lama si radete. Ce o sa iti faca iti pun parul la loc pe picioare?

| aaadddyyy a răspuns:

Nu te lasa sa te razi...dar de ce nu incerci tu alta varianta de exemplu ceara sau epilator mama ta are putina dreptate pentru ca daca te razi iti va creste mai mult si mai urat propune-i sa te lase folosind alta metoda si arata-i avantajele epilarii cu ceara de exempluhappy

| marinavacaras a răspuns:

Zile ca e un lucru normal pentru o fata si nu dai bune in public neepilata