| MadalinaaIoana a întrebat:

Help TPU! Am o tableta S101tab si i s-a stricat incarcatorul! A iesit niste fire din inauntru si nu mai pot sa o incarc. De unde pot face rost de un alt incarcator? Am cumparat-o din real pe tableta, as putea sa ma duc la magazin si sa ii rog pe aia sa imi faca rost de un incarcator? il platesc, bineinteles

2 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Apeleaza la un electronist, se remediaza sau mergi cu el la un magazin de electronice si cumperi unul care are are la iesire mufa, volti, amperaj identic.

| MadalinaaIoana explică (pentru Iwao):

Dar poate fi o varianta si sa il intreb pe cineva de la real, nu?