| luizaionescu45 a întrebat:

Helpp, mama mi-a pus acord parental la telefon și a spus ca dacă mi-l dezinstalez îmi ia telefonul, ce pot face? Măcar să știu ce îi apare când intră pe aplicație... aplicația se numește safe kids, vă rog ajutați-mă!

Răspuns Câştigător
| FantasyBoy a răspuns:

Drept dat de cine?! De simpla capacitate de exercitiu conferita de o societate degenerata biologic, care venereaza un bastard care a fost linsat acum 2000 de ani?! De fapt, "dreptul" parintilor e dat doar de legea fortei brute, astfel de parinti autoritari si posesivi se razbuna pe proprii copii pentru neimplinirile si regretele lor, e doar un abuz mizer, nimic mai mult! Astfel de parinti merita uitati, sunt doar niste tortionari infecti care mutileaza sufletul copiilor. Locul lor e la cimitir.

18 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mama mi-a pus acord parental la telefon... ce pot face?"

intri unde e de intrat și o asculți pe maică-ta, o fi știind ea ceva de-a făcut așa

| luizaionescu45 explică (pentru sierra1):

Da dar vreau să scap de el, îmi trebuie parola ei și eu nu o știu

| RobertMoon a răspuns:

E o aplicație care îi arată pe unde umbli și care nu îți permite să intri pe site-uri pentru adulți, de asemenea îi arată și cât timp stai pe telefon.

| luizaionescu45 explică (pentru RobertMoon):

Și nu îi arată cu cine vb?

| RobertMoon a răspuns (pentru luizaionescu45):

Nu cred.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru RobertMoon):

Aceasta aplicatie este legala si chiar recomandata, daca observa ca nu te incadrezi in cerintele prevazute pentru un copil. Deoarece la varsta de 13 ani esti inca copil, iar parintii raspund pentru ceea ce faci.

| FantasyBoy a răspuns:

Fa-ti rost de alt telefon, si las-o sa vada pe asta ce vrea. Daca nu poti, cauta pe Youtube lucruri care o vor baga in ceata, o vor frustra si o vor face sa renunte la supraveghere. Cati ani ai? Eu nu as fi permis niciodata parintilor asa ceva, e o mizerie!

| luizaionescu45 explică (pentru FantasyBoy):

Am 13 mă port ok zilele astea dacă nu merge fac ceva să o scoată din sărite

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru FantasyBoy):

Tu nu cunosti dreptul parintilor asupra copiilor, asa ca nu spune ce nu sti.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru luizaionescu45):

Esti lipsita de respect fata de parinti. Si ei pot sa-ti faca sa te puna la punct. Daca nu, la centrul de educare.

| luizaionescu45 explică (pentru FantasyBoy):

Bună asta

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru FantasyBoy):

Nu stiu cati ani, dar esti in plop si plopul in aer. Citeste drepturile turoriale a le parintilor sau ale tutorilor.
Eu nu zic ca sunt si parinti de care zici tu, dar chiar si acestia, cat copilul este sub tutela lor, ei raspund de ceea ce faci. Ori, un parinte ca sa raspunda de ce face un copil trebuie sa aiba si niste drepturi. Ce ar fi daca parintii ar zice: nu asculti de noi, atunci nu-ti dam de mancare, nu-ti cumparam haine etc? Iar daca nu vrei sa asculti, faci numai boacane, atunci sa faca plangere in justitie pentru a fi internat intr-un centru de educare.

| FantasyBoy a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Poate in RPR sau in RSR, tovarase, nicidecum in UE, in anul 2021!
Daca un parinte nu e in stare sa-si creasca copilul, este luat de Autoritatea Tutelara si incredintat unui asistent maternal.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru FantasyBoy):

Mai documenteaza-te! Si asistentul maternal este tot tutore.

| darrio2007 a răspuns (pentru FantasyBoy):

Tu ai aparut pe lumea asta din „floricele" de iti denigrezi in asa hal parintii? Daca probabil tu nu te intelegi bine cu ei, nu inseamna ca trebuie sa generalizezi. Sper sa ajungi sa ai copii si sa vezi pe propria piele cum se creste si se educa unul. Dar sper sa nu te inmultesti. In loc de funda ti-as fi dat o funie si un sapun de casa.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru FantasyBoy):

Cati ani ai? Cati copii ai?

| FantasyBoy a răspuns (pentru darrio2007):

Daca ai inteles ca eu imi denigrez parintii MEI, cu parere de rau, ai un IQ mai mic decat numarul meu de la camasa! Funie si sapun au primit camarazii tai, la Nuremberg. Am copii, fericiti si sanatosi, 5 ai nostri biologici, si doi infiati, cu mama si tata de profesie psihologi.Se cresc si se educa dupa cum trebuie in anul 2021. Si vezi ca actorul din avatarul tau era...gay!

| darrio2007 a răspuns (pentru FantasyBoy):

Cand ti-am raspuns prima data intrebarea ta suna altfel. Nu umbla cu cioara vopsita.

| FantasyBoy a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Drept dat de cine?! De simpla capacitate de exercitiu conferita de o societate degenerata biologic, care venereaza un bastard care a fost linsat acum 2000 de ani?! De fapt, "dreptul" parintilor e dat doar de legea fortei brute, astfel de parinti autoritari si posesivi se razbuna pe proprii copii pentru neimplinirile si regretele lor, e doar un abuz mizer, nimic mai mult! Astfel de parinti merita uitati, sunt doar niste tortionari infecti care mutileaza sufletul copiilor. Locul lor e la cimitir.