| Juliandra00 a întrebat:

Hey! Acum 2 zile, profa de romana a tipat la mine ca n-am stiut sa-i zic papagal lectia din caiet. De obicei ea are ce are cu mine ca de cate ori gresesc urla si isi varsa toti nervii pe mine. Sunt clasa a 7 a by the way. Pana acum nu mi-a fost niciodată frica sa merg la scoala, din contra, imi doream sa vina ziua următoare sa pot sa plec de acasa. Acum efectiv plang ca nu vreau sa merg la școală, mi-e frica de profesori, incep sa plang si daca ma gândesc ca maine trebuie sa merg acolo.
Aveti vreun sfat? Nu ma luati la misto va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| Laura678 a răspuns:

Încearcă să vorbești despre aceasta problema cu părinții tăi.
Directorul/ Directoare scolii ar trebui sa fie informata despre aceasta situație prin care bănuiesc ca nu doar tu treci, ci și ceilalți colegi.
Din păcate majoritatea persoanelor ce ajung cadre didactice nu fac asta din placere, ci pentru bani.
Îmi pare rău că există cazuri de copii ce ajung sa fie abuzați de acești oameni.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spune asta la părinții tăi. Să meargă să vorbească cu directorul școlii, care va vorbi cu profesoara.

| Nirvanaaa a răspuns:

Sa discute părinții cu dirigintele și el sa rezolve situația ca între colegi.