| cokocosmy a întrebat:

Hey! am ceva probleme ce ma pub pe ganduri zic direct vreau sa ma sinucidstraight face da pare o nebunie dar asa iistraight face tata mereu ma cearta ma bate si ma injura mama mereu ia tigari bine fumez si eu dar ea si-o bagat nasu la bani ce trebuia sa-i dau la o fata si nici nu stiu ce sa mai fac daca nu-i fac ei p plac sare d cur in sus si face histericalestraight face

Răspuns Câştigător
| XSecretLov3X a răspuns:

Hai mai! Cum sa iti treaca asa ceva prin cap? Uite-te la tine esti frumoasa si presupun sa si desteapta asa ca gandeste-te bine ca oricum sar comporta parintii tai sa stii ca ei tot te iubesc.:* Asa ca gandeste-te mai bine, adica de fapt nici nu te mai gandi la asa cevabig grin te pup.

4 răspunsuri:
| TCosmin a răspuns:

Vai tie vai tie ...sa nu faci asta caci asta nu se iarta niciodata.Nu stii ce a patit Iuda Iscarioteanul?

| C94 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar iti pot spune cu siguranta ca sinuciderea nu este o solutie.Gandeste-te ca nu o sa ramai toata viata langa parintii tai si ar fi pacat sa renunti la viata ta pentru ei.Nu o sa iti spun sa ignori faptele parintilor tai pentru ca stiu ca nu este asa usor, dar poate poti sa te distantezi putin prin alte activitati.Si nu te gandi ca nu poate fi mai rau, pentru ca eu am vazut ca se poate si cateodata ceva ce pare o scapare, poate fi doar o alta problema.Chiar sper sa renunti la gandul de a te sinucide si ca o sa ajungi sa vezi partea buna a lucrurilor si a vietii. Daca te ajuta la ceva sa stii ca eu,cand sunt trista, ma uit la cer, respir aer curat sau ascult o melodie vesela si ma rog sa traiesc suficient ca sa pot realiza tot ce mi-am propus.

| Zuzuboy a răspuns:

Si crezi ca rezolvi ceva daca te sinucizi? Inseamna ca esti o lasa si nu lupti pentru a fi fericita. Sa-ti fie rusine!

| fabiana_9366 a răspuns:

Sincer? vocabularul tau spune multe.cati ani ai? cum sa te sinucizi? chiar crezi ca asta e o solutie? mai bine ti-ai ajuta parintii sa traiasca in prezent si sai duci pe drumu cel bun.nu mi se pare u exemplu bun pentru tine.dar ii poti schimba.mai bine incearca sa iti faci un rost in viata si sa le demonstrezi de ce esti in stare ce nu te doboara te intareste.cum sa te sinucizi? sa iti dau sufletu naibii e cea mai mare prostie.viata e un dar minunat care nea fost dat dar nu si indrumat.noi trebuie sa ne facem rostul.ce ar fi daca sar sinucide toti copii care iau bataie de la parinti sau au probleme.sunt unii care stau in frig si ploi.nu ai ce manca si nu au nimic in viata si uni care si-ar dori sa aiba parinti care sai bata dar nu au