| Porttocalaaa a întrebat:

Hey,am citit despre anorexie si am inteles ca e ceva destul de grav, dar totusi erau si fete care ziceau ca in 20 de zile nu au mancat aproape nimic( au incercat sa uite de mancare si de apa) si au slabit cate un kg. pe zi....Este adevarat? Daca as bea toata ziua numai apa plata cu lamaie timp de o saptamana ce rezultat credeti ca va avea? Cat mai multe pareeeri! Funda.winking

3 răspunsuri:
| cllaudDia a răspuns:

Doamne Fereste! Nu poti sa rezisti fara mancare, o sa te inbolnavesti. Tu crezi ca fetele care slabesc prin infometare sunt sanatoase?
Daca vrei sa slabesti mai bine incerci printr-o dieta potrivita organismului tau si mult sport. Asta e cea mai buna metoda de slabit.

| Piiiiiiika a răspuns:

Buna.

Anorexia, numita si inapetenta, este o repulsie față de alimente, urmata de pierderea totala a apetitului, adica lipsa poftei de mancare. Persoanele anorexice refuza sa se alimenteze, avand ca scop atingerea unei anumite greuta

Nu-ti recomand asa ceva. Daca nu mananci nimic ca anorexicele alea. tu ai vazut cum arata?

Nu manca mult. Tine cura. Daca nu, mananca fructe si legume. Salate.

Poti ajunge la spital.

Daca nu, fugi la un nutritionist si o sa fie totul bine.

Bafta :*

| GabbrielaR a răspuns:

Eu cred ca o zi este de ajuns sa nu mananci nimic,iar dupa poti incepe sa "ciugiulesti" putin,asa fac eu(pentru ca mama nu ma lasa sa ma infometez, am mai incercat si a iesit urat de tot, cu lesin, spital, ihh). laughing
Bafta!