| Daydream a întrebat:

Hey! Am in clasa la mine o fata care nu invata,parintii ei lucreaza in strainatate si nu se poate concentra din cauza asta la invatat. Vreau s-o ajut, dar habar n-am cum! Va rog dati-mi idei. Ofer funda!

3 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Sa puna mana sa invete ca nu e singura fiinta ai carei parinti au plecat in strainatate. Mai apoi te pomenesti ca o sa-i invinovateasca pentru esecurile ei.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Bunawinking Incearca daca poti sa va faceti temele impreuna si cand nu stie sa-i explici. Spune-i ca invata pentru ea, s mai ales ca parintii sai vor fi mandrii de ea daca invata! Trebuie sa o iei incetisor, sa nu i se para ca brusc vrei sa o ajuti prea mult! Bafta :*
fundita?

| ClauA17 a răspuns:

Poti sa inveti impreuna cu ea sau sa ii explici lectiile, pune`o sa faca exercitii si ascult`o