| delena a întrebat:

Hey! happy
Am nevoie de nişte păreri.
Am întâlnit un băiat deosebit, însă a picat fix în momentul în care mă despărţisem de un alt băiat. Ne-am apropiat din ce în ce mai mult până în momentul în care mi-a zis că e îndrăgostit de mine şi că mă iubeşte, doar că, eu nu am putut să îi zic că îl iubesc chiar dacă simţeam asta. I-am zis să o luăm uşor, dar el a mai trecut printr-o situaţie în care o fată i-a zis să o ia încet şi a zis că a fost timp în zadar atunci. Dar ştiu că dacă oo luam încet nu ar fi fost aşa cu mine. Într-un final, mi-am dat seama ce simţeam cu adevărat şi i-am cerut a doua şansă. A acceptat, însă în cele din urmă a zis că el nu mai simte la fel. Aşa că l-am lăsat în pace şi nu am mai vorbit vreo săptămână. După care mi-a trimis un mesaj ce suna cam aşa: "Hey, nu te-am uitat, dar nu pot spune acelaşi lucru din partea ta." Atunci am început s mai vorbim aşa, ca amici, însă au ieşit iar la iveală sentimentele mele, mai puternice. Iar într-o seară i-am spus că mi-e dor de el. Şi a zis că şi lui îi este dor de mine. I-am mai lăsat încă odată un mesaj cu ceea ce simt eu la care nu a răspuns, însă după câeva zile m-a băgat în seamă, vorbind absolut normal. E puţin cam misterios, dar înerc să îl înţeleg. În prezent, nu trece o zi fără ca să mă gândesc la el. Aş vrea să îl atrag iar, să îi câştig inima, dar nu stiu cum să reacţionez, nu stiu ce e în mintea lui, mă lasă confuză.
Aştept păreri! happy

5 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

In primul rand, nu te-a iubit niciodata. Daca te-ar fi iubit, nu s-ar fi schimbat asa. Unii baieti sunt foarte schimbatori, si asta se datoreaza varstei.Inca nu stiti ce simtiti.

| SimonaQs a răspuns:

Eu una nu as mai incerca deoarece atunci cand a zis ca nu mai are sentimente pentru tine cred ca a vrut sa stea cu alta fata si cred ca daca o sa te impaci cu el si daca o sa stai cu el o sa pui suflet el odata si odata o sa te paraseasca si u suferi pe urma >> Ca le este foarte usor unor baieti sa zica ca se desparte de tine si in plus poate sa stea si cu tine si cu alta ca nu ai de unde sa stii sad mie mi s-a intamplat sa stii

| delena explică (pentru SimonaQs):

Hmm, el e fratele unei prietene şi colege de-a mea şi sincer, am ajuns să îl cunosc şi eu destul de bine. nu e genul să şi bată joc. chiar dacă nu mi-a zis că mai are sentimente, de ce a zis că îi e dor de mine, de ce m-a căutat? happy

| CamiiBăă a răspuns:

Pai o avea si el probleme cu familia lui de aia e asa.

| SimonaQs a răspuns (pentru CamiiBăă):

Putea sa explice de ce nu a vorbit cu ea ca are probleme cu familia pur si simplu si ea il intelegea :X