| Crazy4U a întrebat:

Hey! Am nevoie de niste sfaturi de la voi!
Imi place de un baiat din scoala care e tot clasa a 8-a ca mine. El e prieten cu 3 colegi de la mine din clasa si sta mereu in grup cu ei si cu inca 2 baieti de la el din clasa; el invata cu mine la parter, dar are clasa langa toalete, iar eu am clasa in celalalt capat.trec in fiecare pauza pe langa el cand ma duc la baie, dar niciodata nu am curaj sa il bag in seama.Cand trec pe langa el,se uita la mine,dar eu imi mut repede privirea in alta parte; faza e ca nu e un fat-frumos,dar are ceva special si e destept,nici eu nu arat excelent si sunt cea mai desteapta din clasa...dar ne potrivim; acum,eu nu stiu cum sa il bag in seama; rare ori il vad singur si nici atunci nu am curaj; nici buna nu i-am zis pana acum.Ce sa fac? Cum sa incep sa vorbesc cu el? Macar sa stie cum ma cheama,apoi sa incepem sa vorbim, dar nu vreau sa incep o conversatie pe facebook, face-to-face.Cum sa imi fac curaj sau cu ce sa incep?
Multumesc anticipat! Funda celui mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| PaulMacca a răspuns:

Du-te pur si simplu la el si saluta-l. Fa-ti curaj. Incearca sa discuti cateva chestii cu el, mai elementare. Fii draguta si zambeste ...Asa o sa te descopere si cu siguranta o sa te adauge in grupul lui de prieteni, daca incepi sa il vezi si sa mai vorbesti cu el mai des.

Aici sunt niste sfaturi foarte folositoare despre cum incepi sa comunici si sa vorbesti cu baiatul de care iti place :
http://www.wikihow.com/Talk-to-a-Guy-You-Like

Sper ca te-am ajutat! Succes, si nu uita fa-ti curaj! :*

| Crazy4U explică (pentru PaulMacca):

Nu e niciodata singur...cum? Ma bag pur si simplu intre ăia si ii spun buna?

1 răspuns: