| Daniela_Georgiana_1995 a întrebat:

Hey! Am nevoie si eu de un sfat. Am 3 trei saptamani de cand fostul s-a despartit de mine.Eu inca plang si ma gandesc la el. La orice minunt ma gandesc la el. De cand s-a despartit de mine simt ca nu mai traiesc. Mereu sunt obosita si mereu sunt nervoasa. Simt un gol in mine, simt cum ma inchid in mine. Va rog am nevoie de un sfat.

Răspuns Câştigător
| NoulCont a răspuns:

Fata draga gandeste-te ca nu merita sa plângi după el. Indiferent cât ati fost impreuna, are un motiv sfârșitul relatiei, ști asta, probabil te-ai gândit că nu te iubește... Asculta-ma, eu nu cred că ești atât de urâtă încât să nu se uite nimeni la tine.
Așa că ce aștepți? Timpul trece iar rana se vindeca ..Nu-i capat de lume.
Un sfat am să-ți dau din suflet: niciodată n-o să găsești persoana care să nu te rănească dar asigurate aceea persoana in viitor va merita. Îmi poți lasa o adresă ceva dacă ai nevoie de imbarbatare si eu sunt fata ...Am trecut prin faze de genul de aceea te înțeleg perfect.

| Daniela_Georgiana_1995 explică (pentru NoulCont):

Multumesc pentru sfat!

| NoulCont a răspuns (pentru Daniela_Georgiana_1995):

Cu drag!

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Totul e doar in imaginatia ta, doar in mintea ta.
Daca te-ai gandii ca nu ai nevoie de el te-ai detasa mult mai usor, dar tu preferi sa te minti sa te amagesti si astfel atragi ceea ce gandesti, altfel spus suferinta.

Nu va mai puneti "fericirea" in alte persoane, in alte lucruri trecatoare.
Fericirea adevarata o gasim in interiorul nostru, restul e trecator.

Orice lucru din afara voastră, care este o sursă de fericire, în cele din urmă va pieri sau va fi luat.

Toate idealurile false, credințele și modelele de gândire vor fi dezvăluite și distruse în cele din urmă.

Când totul din afara ta este luat, ce rămâne? Când sănătatea, bunătatea, bogăția, familia, prietenii și da, chiar și partenerii romantici, sunt luati, ce rămâne?
Doar tu! Deci trebuie sa inveti sa fii fericita singura, fara alti factori extermi!