| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am o mica mare problema. Sunt dependenta de facebook. Zilnic intru pe acest site si stau acolo ore in sir. Stiu ca nu e bine, dar nu ma pot abtine sa nu intru. Ce sa fac sa nu mai petrec atat timp pe facebook? (in afara de a-mi dezactiva contul, pentru ca am mai incercat asta si a doua zi l-am reactivat). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna.
Pai ca sa nu mai intrii atat de des pe Facebook ai putea iesi afara cu prietenele tale, cu rolele, cu bicicleta, ai putea citi o carte sau daca esti pasionata mai mult de calculator decat de iesirile in aer liber ai putea viziona un film.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Muta pc-ul in camera la parinti si spune-le sa te supravegheze

| educhoo123 a răspuns:

Incearca sa iti gasesti alta ocupatie. Citeste o carte, deseneaza, uitate la un film, iesi in oras, sport etc. Fara vointa, e greu! happy

| Viper98 a răspuns:

Blocheaza port-ul de la facebook, fa sport, iesi cu prietenele afara etc.

| JustRoxanne a răspuns (pentru Viper98):

Si cum sa blochez port-ul de la facebook?