| AdelaAde7 a întrebat:

Hey, am o problema... de ce baietii nu ma prea plac? Eu recunosc ca nu am incredere in mine, nu ma simt frumoasa in ciuda faptului ca atat fetele cat si multi baieti mi-au spus ca arat bine fara sa le cer parerea dar totusi nu ma place nimeni straight face toate colegele mele au iubiti si baieti cu care vorbesc, doar eu nu. Sunt foarte timida si lipsita de incredere, stau in banca toata ziua. vorbesc si rad cu colegii, dar nu ies sa vorbesc si cu ceilalti colegi din liceu. Nu m-a deranjat acest lucru, dar deja ma pune pe ganduri si ma intreb de ce doar eu nu am admiratori? Acest lucru ma intristeaza, nu sunt ce sa mai cred.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are importanta chestia cu admiratorii, mai bine asa decat sa stai cu toti pe capul tau apoi cand gasesti un gagic sa iti spuna ca esti o usuratica si stai pe bani cu el. Asteapta momentul sa iti gasesti un om la locul lui.

| MarianWLF a răspuns:

Am o fraza care mi-a ramas in minte de mult timp:
"Gandirea negativa nu iti va aduce lucruri pozitive"
Daca intelegi mesajul te va ajuta, seara faina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar esti frumosa!
Timiditatea nu duce la nimic bun...
Nu stiu mai mult ce sa zic.
-Vino la mine! laughing

| Maioru a răspuns:

Adela esti eleva la liceu sa inteleg si crezi ca nu ai succes la baieti? Esti tanara, esti frumoasa, trebuie sa ai incredere in tine, sa fii comunicativa si nu te eschiva cand vezi grupuri de copii ca si tine.Intra in vorba cu ei, arata-le prietenia ta, cucereste-i cu farmecul tau, fii vesela. spontana si lasa timiditatea.De ce sa fii complexata nu inteleg, fii mandra de tine, de inteligenta ta, de atuurile tale cu care te-a inzestrat natura.Fii curajoasa si mergi cu capul sus ca esti la fel ca toti copii, niciunul nu este urat sau mai putin inzestrat, toti sunteti tineri si frumosi, distrati-va cat sunteti tineri.O seara buna!

| Sebastian2014 a răspuns:

In realitate tu nu cred ca iti doresti admiratori, ci un ''iubit''. E o diferenta. Stiu cum e sa-ti placa de cineva si sa nu-ti exprimi sentimentele sau sa vezi pe cineva de care iti place si sa-l vezi cum pleaca si sa te intrebi dupaceea : ''Daca...''. Stiu aceste lucruri pentru ca am trecut prin ele. Un lucru cu care te-as sfatui sa incepi este urmatorul : Cand esti intr-o situatie mai stanjenitoare sau iti place de un baiat si te inrosesti fa un singur lucru : ZAMBESTE si mentine sambetul. Cu asta e ok daca incepi. Sper ca te-am ajutat! Succes si o seara faina! happy