| Todor_Roxana_1994 a întrebat:

Hey am repede nevoie de un raspuns la urmatoareea intrebare : cum sa scap de frica de singuratate? in sensul in care in cazul in care sunt pe strada si e intuneric mie imi este frica de mooor fundaaaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

E normal sa-ti fie frica. Sunt tot felul de ciudati pe strada noaptea. Nu mai merge singura, incearca sa eviti zonele pe unde nu trec oamenii si orele tarzii.
Si mie imi e frica (mai ales ca am si patit-o ) si sunt de aceeasi varsta cu tine.

3 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Asta nu e frica de singuratate, e frica de intuneric si e destul de normala

| UnTipMisto a răspuns:

De obicei toti suferim de asta, cind devine o problema care deranjeaza e si o componenta psihica, poti discuta asta cu un psiholog, pentru a scapa dfe asta pentru inceput suna un prieten sau prietena cind iti e frica si vb, in felul asta te distragi, pentru mai tz e bine sa practici un sport...

| ROG a răspuns:

Trebuie sa te duci la karate sau box la auto-aparare sa vezi ce bine va fi!