| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am si eu niste intrebari legate de fizica! Mentionez ca nu prea imi place fizica si nu inteleg mai nimiclaughing. Deci: -Ce inseamna faptul ca delta x are valoare pozitiva? Ce inseamna faptul ca delta x are valoare negativa? Ce inseamna faptul ca delta x este 0? Daca valoarea unei marimi fizice creste ce putem spune despre delta x? Daca valoarea lui x descreste ce putem spune despre delta x? Ce putem spune despre delta x, daca valoarea lui x ramane constanta(nu creste, nu descreste)? HEEELPPP! Ma asculta din astea mainesad! Dau funda si vot! Mersi muuuuult!

2 răspunsuri:
| ๓єllเครtคг a răspuns:

Deci delta x creste la puterea gradului. Asta se intampla.
Delta x descreste la o perimetrica puternica, unde gradul se intalneste cu apa.Asta se intampla.
Delta x are valoare pozitiva cand gradul se intalneste cu substante cu care se toplica.
Delta x are valoare negativa pentru ca se intalneste cu gradul de conformitate dar nu se intalneste cu toplicitatea.

| ๓єllเครtคг a răspuns:

Deci delta x creste la puterea gradului. Asta se intampla.
Delta x descreste la o perimetrica puternica, unde gradul se intalneste cu apa.Asta se intampla.
Delta x are valoare pozitiva cand gradul se intalneste cu substante cu care se toplica.
Delta x are valoare negativa pentru ca se intalneste cu gradul de conformitate dar nu se intalneste cu toplicitatea. Aaaa ce clasa esti? Adica celor de a 8 si de a 7 le mai pasa lor de scoala...cand o zbura porcu!