| Portocala112 a întrebat:

Hey!
Am un prieten cu care vorbesc foarte mult ( in fiecare zi ) si ne intelegem foarte bine adica avem multe lucruri in comun si radem si ne distram.
Multe prietene mi.au spus ca ii place de mine si vreau sa aflu dar nu vreau sa il intreb asa brusc. Cum as putea sa aflu daca ma place?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

De vreme ce sta cu tine, sigur ii place de tine. Poate ar fi mai bine sa le rogi pe acele prietene sa ii spuna ca si tie iti place mult de el si sa faca o data primul pas.

| neutrino a răspuns:

Nu conteaza prea mult ceea ce zic multe prietene, conteaza ce zice el si, in mod special, ce face el daca te place. Daca nu zice si nu face nimic, atunci fii cuminte.

| AlleSss a răspuns:

Hei! Comportă-te normal şi lasă totul să decurgă de la sine, aşa e cel mai bine

| smartlollipop a răspuns:

Daca sunteti destul de apropiati si aveti lucruri in comun si e cum zici tu, ar trebui sa il intrebi. Incepi o conversatie normala si apoi, cand simti ca e destul de confortabil, in intrebi. Daca prietenele tale spun adevarul si va intelegeti atat de bine, nu ar trebui sa ii fie greu sa iti dea raspunsul.

Bafta!