| ChocoMocco a întrebat:

Hey. Buna TPU, probabil ca v-ati dat seama ca sunt noua, oricum am o intrebare, si e destul de urgenta, pentru ca am concurenta.Si sunt nedumeritaaa crying(
Unei colege de`ale mele ii place de un baiat cu patru ani mai mare, dar la clase e diferenta doar de doua, o fost plecat din tara si trebuie sa recupereze, mnoh si de cateva zile am inceput sa avem, eu si el, o relatie de prietenie.
Si normal ca i-am facut in ciuda la colega mea, numai ca, fara sa imi dau seama am inceput sa il indragesc si mi se pare simpatic si acum nu stiu ce sa fac! Ca daca ii spun colegei mele, ma ucide, si daca ii zic lui, o sa spuna ca si eu sunt ceva de aia obsedata de el. Da nu is asa! crying
Doar ca colega mea deja il idolatrizeaza, pentru ca obsesia ei nu se poate numi "iubire" si mereu cand vb cu el pe mess imi spune (daca aduc vorba de ea) ca tare mult il enerveaza si ca toate fetele din clasa il urmaresc numa pentru ea.
Bine asta deja ii problema lui, da mnoh vreau sa stiu ce e de facut, adica nici nu cred ca stie cum ma cheama... adica numa daca s`o informatwinking
Sa va mai spun ca mie si lui ne plac aceleasi lucruri, adica ma refer la hobby`uri, mie imi place sa desenez si sa fac poze, si lui iii plac astea... si el considera ca daca cineva se tine dupa el, devine enervant laughing adica cam toata lumea considera astawinking
oricum astept raspuns :*

2 răspunsuri:
| Bellinda99 a răspuns:

Daca tu il iubesti cu adv nu trebuie sa-ti ascunzi sentimentele doar ca o sa zica pritena ta ca esto obsedata. Poti sa-i zici ca tu chiar il iubesti, dar nu esti obsedata.Eu iti zic ca ar fi mai bine sa incerci sa vb tot mai mult cu el, si sai zambesti, sal saluti mereu.Si in momentul cand o sa fiti foarte apropriati sa-i spui ca-l iubesti.Mult noroc

| Casutanta a răspuns:

Pai daca asta-i firea ta ai putea sa vorbesti cu el sal intrebi daca place pe cineva sa afli mai multe despre el si ii spui colegei ca ok nu imi pasa dacal placi sau nu-l placi mie imi place de el si gata adica ok cine este ea sa te oblige sa nu spui adevaru baiatului sau alte chesti. Mult noroc:*