| Dove04 a întrebat:

Hey, care este programul vostru intr-o zi cu scoala, vreau detalii.
Dau funda

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă trezesc la 6:00. Mă spăl pe dinți, pun așternutul la aerisit, deschid geamul camerei, mănânc, mă îmbrac, trezesc copiii. La 7:30 plecăm spre școală. Îi duc la școală, apoi merg la școala mea. Am cursuri până la ora 13. Iau copiii de la școală. Îi duc acasă. Mâncăm de prânz. Apoi pe la 16 ieșim la plimbare. Eu pregătesc cursurile. La 21 ne culcăm.

| wpetterssone a răspuns:

Când eram la școală, mă trezeam la 7. La 8:10 începeau cursurile. Aveam cursuri până la 14:30. Un curs ținea 60-75 minute.
Stăteam cel puțin 2 ore afară.
La 17 eram acasă. Învățam, lucru acasă rar primeam, mai des prezentări și proiecte.
Mâncam cina la 19. Petreceam timp cu familia.
La 21-22 mergeam să mă culc.
La serviciu lucrez 12 ore pe zi, apoi stau o zi acasă, lucrez 12 ore pe noapte, apoi stau două zile acasă. Este un serviciu foarte stresant. Dar îmi place. Trebuie să: simulezi capacitatea, ai vedere în spațiu, memorie excelentă, respecți legea și regulile, poți să faci decizii sub presiune, să fi atent la detalii, să fi stabil emoțional, să reziști frustrărilor și să accepți critica. Mai sunt multe altele, dar acestea sunt principalele calități ale meseriei mele.

| Kerre a răspuns:

Ma trezesc la ora 6:00, ma duc la masa si mananc ceva + beau o cafea, dupa ma duc repede sa ma imbrac si plec la scoala (ora 7:00), ajung la scoala pe la aproximativ 7:20. De obicei am 6 ore si termin pe la orele 14:00 si ajung acasa aproximativ 14:20(30). Cand ajung acasa mananc si ma duc la teme, dupa teme iar mananc si ma duc afara si dupa iar mananc. Ma culc pe la aproximativ 23:00. Si totul se repeta iar si iar, zi de zi.

| devilshelp a răspuns:

Ma trezesc la 7:00. Imi iau micul dejun (beau doar o cana de lapte), ma spal si ma imbrac. Ajung la scoala pe la 7:50 pentru ca stau aproape. Orele le termin de obicei la 14:00. Daca urmatoarea zi nu e asa ocupata mai stau 30 de minute pe afara. Ajung acasa la 14:00 sau 14:50 daca mai stau pe afara. Mananc si ma apuc de teme. Pe la 16:00 termin temele si iau o pauza, iar apoi ma apuc sa invat. Incerc sa termin tot pana pe la 19:00, mai sunt exceptii cand am multe de facut. Dupa ce termin cu toate mananc cina si de la 19:30 pana la 22:00 stau pe telefon/laptop. La 22:10-22:15 ma culc

| KevinLevin a răspuns:

N-am inteles la ce te referi mai exact?