| DENI1392000 a întrebat:

Hey. Cei care poarta lentile sau care cunosc persoane, stiti daca poti purta lentile de contact daca te-ai operat de strabism? Sora mea s-a operata de strabism cand avea 4-5 ani iar acum are 15 ani, poarta ochelari si are dioptriile la ambii ochi cu plus. Poate sa poarte lentile de contact?
Raspunsul urgent.

Dau funda :***

Răspuns Câştigător
| motan444 a răspuns:

Citeste aici si daca te-am ajutat sa nu uiti de fundita
http://www.sfatulmedicului.ro/......u-strabism

1 răspuns:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Poate sa poarte...dar nu e indicat deoarece poate sa ii revina strabismul. Deci recomand sa ramana la ochelari:3