| MaleficaFaraNume a întrebat:

Hey lume ce mai faceti? deci care e diferenta dintre un iPhone original si iPhone copie?
funda...

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

In primul si primul rand o copie nu va avea nici-o-data sistemul de operare pe care il are originalul, cel mai adesea sistemele de operare ale copiilor sunt extrem de proaste.
Camera foto va fi mai mereu foarte slaba, indiferent de ce scrie in meniu/pe telefon mai mereu camera va fi de aproximativ 2 mpx, iar cea secundara vga.
Displayul cel mai adesea e mult mai mic, culorile sunt mult mai slabe.
Apectul cel mai adesea are mici diferente, asta insemnand ca butoanele nu sunt mereu in acelasi loc, difera materialul si detaliile fata de unul original.
Si e bine de stiu ca cel mai adesea copiile sunt telefoane de "unica folosinta" adic, daca ai ocazia sa se strice in foarte rare cazuri mai reusesti sa il repari, deoarece majoritatea sunt facute pe fuga, nu se gasesc piesele.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sistemul de operare. nicio replica nu are ios

| RobertMoon a răspuns:

Depinde, despre ce Iphone e vorba sa iti spun exact?

| Prezidentul a răspuns:

Pretul, calitatea.