| Juliandra00 a întrebat:

Hey! De ce tuturor baietilor le plac fetele rele, confidente, care injura, fumeaza, au sâni si fese mari, se machiaza strident, sunt tupeiste si "cool" si nu fetele care citesc, care sunt pe treaba lor, invata bine si nu vorbesc urat, sunt cuminti si timide?

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

"De ce tuturor băieților…" Din start ai folosit un termen prin care ai generalizat,deci nu este ok. Îți pot spune eu că nici măcar jumătate din "toți băieții " să spunem așa - nu sunt atrași de chestiile astea, sau cel puțin nu toate împreună. Sunt băieți care într-adevăr, pun ceva preț pe aspectul fizic, dar o fată timidă, îți pot spune cu toată sinceritatea de care pot da dovadă, că valorează cât 100 de "fete rele". Este esențial să pui preț pe caracter în viața asta, frumusețea și aspectul fizic sunt trecătoare și mult mai puțin relevante decât ceea ce o persoană ascunde la interior - o inimă de gheață sau una foarte caldă; o atitudine rea sau una bună; toate astea pot fi gestionate și transformate în ceva greu de crezut și permanent, pe când machiajul și toată împopoțonarea asta a fetelor pentru a atrage atenția reprezintă doar o mască prin care se dau ceea ce nu sunt, fix de teamă să nu primească un refuz. Genul ăsta de persoane se înșeală amarnic, și au foarte mult timp rămas să fără rost de self-esteem.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca pun pret pe fizic, nu comportament

| haileewatson a răspuns:

N-am intalnit niciun barbat caruia sa-i placa femeile rele sau care injura. La fel cum n-am intalnit nici fete carora sa le placa barbatii rai, imputiti, care injura etc.

Daca tu esti fata cuminte din intrebare, cred ca trebuie sa-ti schimbi anturajul si sigur o sa gasesti un barbat care sa te placa asa cum esti.

| CP16 a răspuns:

Nu stiu cat de interesanta e o persoana care citeste si e timida, p-alea le dezbraci cam greu happy

| Genevaaa a răspuns (pentru CP16):

Hormonii ti-o iau inaintea ratiunii

| TalentDinPântec a răspuns:

Nu știu cum ai ajuns la concluzia asta. Mie nu mi plac! Dacă te referi la panarama, pardon, le iubim și pe ele, dar cu prea mult bun simț, dacă mă înțelegi. ✌️

| juljewel a răspuns:

Doar pentru ca esti citita, la banca ta, inveti bine, esti cuminte, etc, nu te face superioara altor persoane.
Nu este suficient ca sa reusesti in viata. Trebuie sa te dezvolti si pe partea sociala. U need some people skills.
In primul rand, traim intr-o lume superficiala si aspectul fizic conteaza. Oamenii frumosi au lipici.
In al doilea rand, am observat ca nimanui nu ii face placere sa stea in preajma unei persoane sobre, judgy, etc. Se prefera compania celor veseli, comunicativi, care rad si care te fac sa razi. Si un defect ca fumatul sau machiatul strident palesc in fata calitatilor.
Intrebarea ta pare ceva de genul "de ce baietii prefera fetele extrovertite si nu cele introvertite". Incepe de aici.

| Extr3meLife a răspuns:

Am pe una in clasa de vorbeste numai cu ''cuc'' si ''oute'' dar altfel spuse, ea asa e frumusica da tot nu se uita nici dq la ea.Acum fiecare cu genu lor, daca unui baiat ii plac fetele mai rele e treaba lui dar nu sunt toti asa.Si ca sa fim realisti, toti baietii se uita dupa fete 'cu forme', e instinctiv si e specific ''speciei noastre'' dar fetele astea cu forme nu sunt mereu rele si injura, fumeaza bla bla bla, exista fete frumoase care nu sunt rele dar mai greu de gasit ca astea care sunt frumoase de obicei se cred dive si o dau in fite, dar nu toate sunt asa, poate unele au crescut intr-o familie mai naspa gen tata betiv etc si nu au apucat sa o dea in fite, dar dupa cum am zis, fiecare cu ce ii place si cu genu lor de persoane care il atrag, nu toata lumea poate sa placa pe toata lumea. Fetele de ce nu plac baietii cuminti si destepti si plac numai golanii care bat si se drogheaza? Poate o sa zici ca nu e asa si ca fetele isi cauta un baiat cuminte si la locul lui dar de cele mai multe ori acest lucru e fals, fetele sunt in cautare de un baiat care sa nu le plictiseasca, poate o fata nu se intelege prea bine cu scoala si nu ii place sa citeasca, crezi ca fata asta va fi vreodata impreuna cu un baiat careia ii place scoala si cititul? Acest baiat o sa ii povesteasca fetei numai despre carti si alte chestii despre scoala, pe cand un baiat golan si mai nebun de fel o sa ii povesteasca chestii amuzante, batai pe care le-a avut + alte chestii care i s-au intamplat si nu o sa plictiseasca fata. Oricum fetelor astora carora le plac golanii o sa le intre mintile in cap dupa ce o sa creasca mai mari, de la 18 ani in colo pentru ca de atunci o sa inceapa sa isi caute un sot si pe cineva cu care sa se aseze la casa lor, si iti zic sincer ca nu o sa vrea pe cineva care e golan, care injura, bate, fumeaza etc, o sa vrea pe cineva cu carte, destept, amuzant, care sa stie sa repare ceva prin casa si care are si un job cu un salariu decent pentru a intretine viitoarea familie. Sper ca intelegi unde bat si la ce ma refer. Funda?