| fumsipraf a întrebat:

Buna TPU.am nevoie mare de ajutorul vostru. vreau sa fac continoarea de la banchet intr-un club cu colegii dar parintii mei nu vor sa ma lase.ei spun ca ce? in club? no way! ca cica am doar 15 ani si ca is prea mica, ca e periculos,daca se iau unii la bataie + droguri,alcool,etc. tind sa mentionez ca nu ma las influentata de anturaj iar anturajul meu e ok adica nu fumeaza si nu consuma droguri, etc. dar vreau si eu o data sa merg sa vad cum e.ce as putea face ca sa ii conving sa ma lase? nu am rabdare pana la 18 ani crying

1 răspuns:
| bbyyyyyyyy a răspuns:

Uite iti dau sfatul meu, nu stiu cum sunt parintii tai dar am trecut si eu prin asta putin mai repede decat tine. Eu locuiesc doar cu mama mea care are momente cand este severa si cand nu. In primavara asta a fost balul bobocilor (continuarea) in club, si voiam neaparat sa ma duc pentru ca venea si prietenul meu si na sa fim impreuna. Tin sa mentionez ca am 14 ani. M-am gandit de la inceput ca nu va merge sa ii zic mamei, asa ca am bagat minciuni ca mergem cu fratele unei colege de 18 ani, si chestii de genul si m-a crezut si am fost. Daca poti sa treci peste faptul ca minti, sau nu ai problema cu asta poti spune ca dormi la o colega, sau ca mergeti doar intr-un pub la un suc ( un loc unde doar se consuma bauturi doar ca este deschis si pe noapte, un fel de bar dar nu chiar bar laughing) ) Te poti sfatui cu colegii tai, cred ca ar fi bucurosi sa te ajute. Eu sa fiu in locul tau si sa nu ma lase, as face tot posibilul si sa ies pe geam daca ar fi nevoie laughing