| Albert272757 a întrebat:

Hey,deja mă disperă intrebarea asta..Nu e ceva să spun că am complexe mari sau ceva de genul dar e mai mult un moft de-al meu pentru glumele societății.Am 1.68 la 15 ani și 7 luni.Mama are 1.63 și tata 173-175 aș vrea nespus de mult să ajung la 1.75-176.Toți prietenii mei au 1.77-1.83.Poate sunt niște lucruri pe care le pot face pentru a-mi spori creșterea..Streching sau intinsul la bara.Fac sport (kick-box) de performanță am 28 de medalii de aur

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand ai avut timp sa iei atatea medalii de aur? Ai inceput de cand erai la Pampers?
Tu vrei sa ajungi la inaltimea aia dar daca nu se va putea, nu poti face nimic.

| Albert272757 explică (pentru darrio2007):

Vărul meu mi-a oferit contul pentru că el s-a săturat să-l disper cu toate intrebările mele legate de pc de școală și de inălțime.Și mi-a oferit contul cu gmailul pentru a pune eu singur intrebările

| Albert272757 explică (pentru darrio2007):

B

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Cu ceva timp in urma ai postat aceeasi intrebare dar pentru un var de al tau. Care-i adevarul?

| Albert272757 explică (pentru darrio2007):

Fac sport de la vârsta de 7 ani și am 48 de campionate pnt că prin surprinderea ta că văd că dorești să afli atât de mult,, adevărul" vreau să te anunț că sunt oameni care muncesc și iși pun scopuri pentru a ajunge sus.Pnt că in fiecare an se fac aproximativ câte 20 de campionate.Iar pentru a merge la,, Mondiale" ai nevoie să acumulezi experiență pnt așa ceva și desigur și o intreținere bună.Dar am vrut să punctez ceva, faptul că eu am pus intrebarea pe TPU.Dar tu nu mi-ai răspuns și ai sărit cu cearta. Dacă ești atât de frustrat du-te și dă-te cu capul de copac, dar nu veni aici cu lucruri de genu.pace❤

| darrio2007 a răspuns (pentru Albert272757):

Puștiule, ti se pare ca am sarit cu cearta? Frustrarea este la tine, se vede clar din intrebarile tale. Asa ca nu ma lua cu de-astea.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici strechingul si nici intinsul la bara nu ajuta, dar un sport care stimuleaza hormnii de crestere, ajuta cu siguranta.
Apuca-te acum, cat inca nu-i prea tarziud e un sport: volei, baschet sau handbal si incaerca sa-l practici zilnic, ca sa-ti stimulezi hormonii de crestere!
Din pacate, boxul, kick-box-ul si exercitiile la sala, nu stimuleaza cresterea in inaltime, inhiband de fapt cresterea in inaltime.

| Violleta2022 a răspuns:

Pana la urma ce varsta ai 15, sau 18 ani?

ia uite ce ai declarat acum 1 luna:

"în 10 Ianuarie | Albert272757 a întrebat:
Hey, salut mi-am făcut recent cont aici și sper niște sfaturi utile de la dumneavoastră, am 18 ani..."

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nici el nu stie. Daca are acele medalii, il felicit. Daca nu, e vreun troll laudaros.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Pare a fii un mare mincinos oricum, atat cu varsta, cat si cu medaliile, luate probabil de cand era in fasa... laughing