| AnaMaria24112002 a întrebat:

Hey! Imi place de un baiat.. Si nu sunt sigura dacă si el mă place! Am observat ca atunci cand sunt cu spatele la el se uita la mine (imi tot spun prietenele), dar cand ma uit la el evita acest lucru! Azi de dimineata asteptam impreuna Cu el si alti copii autobuzul si in sfarsit mi-a vorbit! Dar cand am plecat de la scoala nici macar nu m-a privit! Sincer sunt derutata si nu stiu ce sa cred! (de obicei imi zambea...)

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Din ce ai spus tu este posibil sa te placa. Fa tu primul pas, nu il lasa pe el. Daca stii ca este mai sensibil mai bine ai face tu primul pas. Poate dupa ore era suparat. Probabil de la o nota mica sau nu vrea ca tu sa afli ca te place. Pot fi multe motive. Dar crede-ma, daca se uita la tine mai mult de 3-4 secunde deja este atras de tine. Bine asta nu se aplica atunci cand te imbraci urat si nu esti cea mai frumoasa, iar el te priveste ca sa se "minuneze putin" big grin. Dar banuiesc ca nu este asa in cazul tau. Vezi tu, baietii nu sunt ca fetele. Baietii gandesc la fel. TOTI. Iar cand un baiat apropiat de varsta ta se uita la tine sunt doua variante: Ori e retardat, ori te place smug
Crede-ma, sunt baiat si stiu bine cum ne comportam noi cand ne place de o fatawinking

2 răspunsuri:
| AnaMaria24112002 explică:

Timid, nu e! Asta stiu sigur. ..Problema e ca eu sunt foarte incapatanata, si nu o sa fac primul pas! NU pot... Imi e frica de raspuns, fiindca dupa cum am spus TIMID, nu e...Si vreau sa fiu sigura ca si el ma place. ...Stiu, stiu cam multe pretentii, dar asta sunt...

| Larisa110 a răspuns:

Tot ce pot sa spun e sa nu astepti dupa el si sa faci tu primul pas.