| Noonehereyet a întrebat:

Hey! Imi place de un tip, dar am auzit ca se drogheaza. El a inceput sa flirteze cu mine inainte ca eu sa aflu asta... Am iesit de cateva ori, iar acum aflu asta. Ma simt nasol pentru ca...nu stiu cum sa explic. Ce sa fac?
Multumesc anicipat!

6 răspunsuri:
| AlleSss a răspuns:

Bună! În primul rând, fii directă cu el. Spune-i ce ai auzit, roagă-l să fie sincer cu tine pentru că nu-l vei judeca. După încearcă să-i fii alături şi să îi spui că nu e bine şi că-l placi şi nu vrei să i se întâmple ceva ş.a.

| BellaComy a răspuns:

Pai daca iti place foarte foarte mult, incearca sa-i fi alaturi si sa-i arati ca nu are niciun motiv sa continue sa se drogheze.Ca poate sa-si piarda viata daca continua asa, si ca tu esti un motiv adevarat pentru care el ar trebui sa renunte la chestia asta.Dar nu ii spune in fata, doar fi acolo langa el si incerca sa-i scoti din minte drogurile si tot ce mai are el pe acolo periculos.Ai grija sa nu te impinga si pe tine la prostii! ...Fii curajoasa! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă chiar îl placi, fii cu el. dacă o să fie ceva între voi și vei însemna mult pentru el, crede-mă că se va schimba. cunoaște-l, nu-l judeca. nu îi cunoști motivele.

| uhegartfea234 a răspuns:

Deci practic tu esti cu un drogat.
Felicitari!

| Noonehereyet explică (pentru uhegartfea234):

Haha! Foarte amuzant! big grin

| uhegartfea234 a răspuns (pentru Noonehereyet):

Ce am vrut sa spun este ca incet incet vei ajunge ca respectivul.